Erdoğan ziyareti öncesi provokasyon fitilini ateşlediler! 'İşgal edelim'

Rumlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Temmuz’da yapacağı KKTC ziyaretini provoke etmek için harekete geçti. Maraş’ın sözde Belediye Başkanı Simos Ioannou ile bazı vekillerin katılacağı gösterilerin, Maraş sınırında yapılması planlanıyor.

Erdoğan ziyareti öncesi provokasyon fitilini ateşlediler! 'İşgal edelim'
Erdoğan ziyareti öncesi provokasyon fitilini ateşlediler! 'İşgal edelim'
GİRİŞ 01.07.2021 07:16 GÜNCELLEME 01.07.2021 07:16
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz’da KKTC’ye gerçekleştireceği ziyareti provoke etmek için harekete geçti.

Rumlar, Erdoğan’ın olası Maraş ziyareti sırasında protesto gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Maraş’ın sözde Belediye Başkanı Simos Ioannou ile bazı vekillerin katılacağı gösterilerin Maraş sınırında yapılması planlanıyor. Bazı Rumlar ise gösteri için Maraş sahillerini işgal çağrısı yapıyor. Rum basınına konuşan Ioannou, “Erdoğan’a gösteri ile cevap vereceklerini” söyledi. 19 Temmuz gecesi başlayacak bir protesto gösterisi planladıklarını kaydeden Ioannou, protesto gösterisinin Derinya’da yapılacağını söyledi. 

'MARAŞ SAHİLLERİNİ İŞGAL EDELİM'

Bazı Rumlar ise ‘Maraş sahillerini işgal edelim’ çağrısı yapıyor. Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, “Bu çok anlamsız. Geleceklerse gelsin, gezsinler denize girsinler” dedi.

HAYAL ALEMİNDE YAŞIYORLAR
Simos Ioannou’un açıklamalarına tepki gösteren Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, “Rumlar eğer birilerini protesto etmek istiyorsa, müzakere masalarında her şeye hayır diyen kendi yönetimlerini protesto etsin” dedi. Hasipoğlu, Rum yönetiminin hayal aleminde yaşadığını söyledi. Maraş’ın 47 yıldır kapalı olduğunu hatırlatan Hasipoğlu, “Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Maraş’ın açılması kararına Cumhurbaşkanı Erdoğan destek verdi. Biz gerek Türkler gerek Rumlar, isteyen herkesin Maraş bölgesine gidebilmesine olanak sağladık. Bu çok anlamsız. Geleceklerse gelsin, gezsinler denize girsinler” dedi.

YILLARDIR KAOS İSTİYORLAR
Bir bölümü şu an açık haldeki Maraş’ta diğer bölümü ise Rum tarafında bulunan Derinya, daha önce de Rumların provokasyonlarına sahne oldu. Geçtiğimiz yıl, Derinya Sınır Kapısı’nda toplanan Rumlar, havai fişekli eylem düzenlemiş, yaktıkları fişekleri Türk tarafına atmaya çalışmıştı.

ETİKETLER
kapalı maraş
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • MsK 2 ay önce Şikayet Et
  Çok iyi olur bizimde bahanemiz olur kıbrisi gerisini alabilmek için
  Cevapla
 • Kürşat 2 ay önce Şikayet Et
  Bişey olmaz! Türkler kendine gelmeden kıyamet kopmaz!
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Savaş sebebidir sağ bırakmamak gerekir
  Cevapla
 • Alm 2 ay önce Şikayet Et
  Kemal Amca duydunmu ortagin hdppkk zaten karsi tarafta yuzuyor simdi onlari Destekler
  Cevapla
 • AZRAİL 2 ay önce Şikayet Et
  İşgal edin. Canı gönülden istiyorum. Bu sebeple adanın tamamını 1 günde alırız. Keşke öyle bir kalkışma yapsanız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fransa, Washington ve Canberra'daki Büyükelçilerini geri çağırdı
Başkan Erdoğan Mersin'den duyurdu: Dönüm noktası olacak!