Korkuya kapılan Yunanistan'dan Almanya'ya çağrı: Türkiye'ye satmayın

İngiltere merkezli Economist dergisi, Türkiye'nin Alman tasarımı Reis Sınıfı denizaltılar ile Ege Denizi'nde Yunanistan'a karşı üstünlük kazandığını yazdı. Bir Yunan yetkili, Almanya'dan Türkiye'ye satış yapmamasını istedi.

Korkuya kapılan Yunanistan'dan Almanya'ya çağrı: Türkiye'ye satmayın
Korkuya kapılan Yunanistan'dan Almanya'ya çağrı: Türkiye'ye satmayın
GİRİŞ 04.07.2021 07:02 GÜNCELLEME 04.07.2021 07:02
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Economist dergisi, bu haftaki sayısında, Türkiye'nin Alman tasarımı Reis Sınıfı denizaltılar ile Ege Denizi'nde Yunanistan'a karşı üstünlük elde ettiğini belirtti.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Piri Reis denizaltısını mart ayında Gölcük Tersanesi'nde suya indirildiğini hatırlatan dergi, bu gelişmeye ilişkin "Türkiye donanması için bir zafer ve Yunanistan için bir baş ağrısı" yorumunda bulundu.

"YUNANİSTAN, ALMANYA'NIN DENİZALTILARI BAŞKA ÜLKELERE SATMASINI İSTİYOR"

Türk donanmasındaki teknolojik üstünlüğüne vurgu yapılan makalede, "Bu Yunan-Türk geriliminin yaşandığı sığ sular için mükemmeldir" denildi.

Doğu Akdeniz ve Ege Denizi'nde Türkiye karşısında provokatif bir tutum sergileyen Yunanistan'ın denizaltılar karşısında zor bir durumda kaldığının vurgulandığı makalede, "Atina yönetimi, Almanya'dan satışları durdumasını ve denizaltıları başka bir ülkeye satmasını istiyor." ifadeleri yer aldı.

"BİZ ŞU ANDA BU TÜRKİYE'YE SATMAYIN DİYORUZ"

Haberde ismi açıklanmayan bir Yunan yetkilinin "Biz denizaltıları Türkiye'ye satmayın demiyoruz. Biz, 'şu anda bu Türkiye'ye satmayın' diyoruz" sözlerine de yer verildi.

Ancak dergi, "Yunanistan'ın çağrılarının ise nafile kaldığını" belirtti.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
YORUMLAR 26
 • Goksel 2 yıl önce Şikayet Et
  Alman hükümeti bu yunan önerisini kabul etmedi
  Cevapla
 • Barbaros 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya yunan kaşiniyon bak git oğlum ne rakibsin ne emsal defol seni ne dost ne düşman olarak görmüyoruz işe yaramaz bir it gibi kendi kendine havliyon.....
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir Yunan yetkili demiş ki: "Biz denizaltıları Türkiye'ye satmayın demiyoruz. Biz, 'şu anda bu Türkiye'ye satmayın' diyoruz". "Şu anda bu Türkiye" derken kastettiği Reisin başkan olduğu Türkiye'dir. Diğerlerinin iktidarda olduğu bir Türkiyeye satabilirsiniz demiş. Demek ki diğerlerinin iktidar olduğu bir Türkiyeyi kendilerine tehdit olarak görmemişler. Gören gözler, anlayan zihinler için daha ne desin?
  Cevapla
 • Laf ebesi 2 yıl önce Şikayet Et
  Sanane geri zekalı korkak komşi. Hem haddini bilmiyor kafa tutuyorsun hemde korkuyorsun. Hani ıssıramayacak kadar korkak köpekler olur ya. Ama süreklide havlar insanı rahatsız eder. İşte korkak komşide işte eyle
  Cevapla
 • Enver 2 yıl önce Şikayet Et
  Siha,İHA denemenin tam zamanı kimse engelleyemezken ders verme zamanı ,..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan terör destekçisi ülkeye sert tepki: Tüm barınaklarını gömdük!
Beşiktaş - Galatasaray derbisinin hakemi açıklandı