Şii Asaib Ehli Hak Hareketi: Savaşmaktan başka çare kalmadı

Irak’ta Şii Haşdi Şabi bünyesindeki Asaib Ehli Hak Hareketi, ülkedeki ABD askerlerini çıkarmak için bütün diplomatik kanallarının tükendiğini belirterek, Şii silahlı gruplarının ABD’ye karşı savaşmaktan başka seçeneği kalmadığını söyledi.

Şii Asaib Ehli Hak Hareketi: Savaşmaktan başka çare kalmadı
Şii Asaib Ehli Hak Hareketi: Savaşmaktan başka çare kalmadı
GİRİŞ 09.07.2021 23:46 GÜNCELLEME 09.07.2021 23:47
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Irak’ta Haşdi Şabi bünyesinde yer alan Kays el-Hazali başkanlığındaki Asaib Ehli Hak Hareketi’nden ülkedeki ABD askerlerine ilişkin açıklamada geldi. Siyasi Büro Üyesi Saad el-Saadi yaptığı açıklamada, direniş gruplarının Irak’taki ABD misyonları ve üslerini hedef alan saldırılarının, İranlı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’in intikamı için gerçekleştirildiğini söyledi.

Haşdi Şabi gruplarının Irak Silahlı Kuvvetleri yetkisi altında olan bir güç olduğunu belirten el-Saadi, direniş gruplarının ABD askeri varlığının Irak’ta istemediğini ifade etti.

Irak’ın egemenliğine, hükümetine, meclisin kararlarına ve Irak halkının isteğine saygı duymayan ABD askerlerine karşı direniş gruplarının askeri operasyonlarını arttıracağına dikkat çeken el-Saadi, “ABD askerlerinin ülkenden çıkarılması için direniş grupları, Irak diplomasisine yeterli fırsat verdi. ABD ve Irak hükümeti, direniş gruplarını oyalamaya çalıştı. Bu nedenle ABD askerlerinin çıkarılması için savaşmaktan başka bir çözüm kalmadı” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
haşdi şabi
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Yüksel 2 ay önce Şikayet Et
  siz zamanında saddamın yanında adam gibi dursaydınız en azından namusunuz elden gitmezdi onca tecavüz. hainlik sizin kanınızda var osmanlıya da ihanet ettiniz saddama da
  Cevapla
 • 567 2 ay önce Şikayet Et
  keşke bende bunların içinde abdye karşı savaşanlardan olsaydım keşke
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Amerika'nın emir eri ötmüş
  Cevapla
 • Ekrem orman 2 ay önce Şikayet Et
  Hasdi şabi .terör örgülunde .abd yi bombalayacak kadar yürek varmi acaba. isleri gücleri .kuru sıkı
  Cevapla
 • Alper 2 ay önce Şikayet Et
  Vay yavrum vay, kaç senedir iliklerinizi kuruttular, çare kalmamışmış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan Türk etkisi altında
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazır