İngiliz uçak gemisinde yaklaşık 100 personel koronavirüse yakalandı

İngiltere kraliyet donanmasının en büyük savaş gemisi HMS Queen Elizabeth'te görev yapan mürettebattan yaklaşık 100'ünün koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

İngiliz uçak gemisinde yaklaşık 100 personel koronavirüse yakalandı
İngiliz uçak gemisinde yaklaşık 100 personel koronavirüse yakalandı
GİRİŞ 14.07.2021 13:37 GÜNCELLEME 14.07.2021 21:54

BBC'de yer alan haberde, HMS Queen Elizabeth'in 26 bin deniz millik seferi kapsamında 9 gemilik bir filoyla Hint Okyanusu'nda bulunduğu bilgisine yer verildi.

100 KİŞİDE KORONAVİRÜS GÖRÜLDÜ

HMS Queen Elizabeth'te görev yapan mürettebattan yaklaşık 100 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığı, filodaki diğer gemilerinin de bundan etkilendiği kaydedildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallece, mürettebatın tamamına COVID-19 aşısının 2 dozunun yapıldığını ve salgının yönetildiğini belirtti.

Bakanlıktan bir sözcü, filodaki mürettebata düzenli test yapıldığını ve az sayıdaki mürettebatın COVID-19 testinin pozitif çıktığını, bu durumun filonun görevinde aksamaya yol açmayacağını aktardı.

İNGİLTERE KRALİYET DONANMASININ AMİRAL GEMİSİ

Kraliyet donanmasının amiral gemisi HMS Queen Elizabeth, dünya turu kapsamında beraberindeki 9 gemilik filoyla mayısta ülkedeki Portsmouth Limanı'ndan ayrılmıştı. Filoda yaklaşık 3 bin 700 kişilik mürettebatın görev aldığı bildirilmişti.

İngiltere'nin "en büyük ve en güçlü savaş gemisi" olarak ifade edilen HMS Queen Elizabeth 280 metre uzunluğa ve 40 savaş uçağı kapasitesine sahip. Aralık 2017'de İngiliz donanmasına teslim edilen gemi 3 milyar 900 milyon dolara mal oldu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
uçak
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 22 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
Sedef Kabaş'tan 'kelepçe' oyunu