Kolombiya, Haiti Devlet Başkanı'nın ölüm emrini veren ismi açıkladı

Kolombiya polisi, Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin öldürülme emrini Haiti'nin eski Adalet Bakanlığı yetkilisi Joseph Felix Badio'nun verdiğini öne sürdü. Haiti polisi ise, hükümet yetkililerinin suikaste karıştığı iddiasını yalanladı.

Kolombiya, Haiti Devlet Başkanı'nın ölüm emrini veren ismi açıkladı
Kolombiya, Haiti Devlet Başkanı'nın ölüm emrini veren ismi açıkladı
GİRİŞ 17.07.2021 08:59 GÜNCELLEME 17.07.2021 09:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Üst düzey polis müdürü Jorge Luis Vargas, yaptığı basın açıklamasında, gözaltına alınan kişilerin Badio ile görüşmesinden kısa bir süre sonra Jovenel Moise'ye suikast emri aldıklarını söyledi.

Moise cinayetinin arkasında Badio'nun olduğunu vurgulayan Vargas, "Birkaç gün önce, görünüşe göre, Adalet Bakanlığı'nın eski bir yönetici olan ve Genel İstihbarat Teşkilatı ile yolsuzlukla mücadele komisyonunda çalışan Joseph Felix Badio, paralı askerlere 'yapmanız gereken şey Haiti Devlet Başkanına suikast yapmaktır...'" ifadesini kullandı.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque de dünkü açıklamasında, gözaltına alınan eski Kolombiyalı askerlerin bazılarının Moise'nin öldürüleceğinden haberinin olmadığını bazılarının ise bunu önceden bildiğini söylemişti.

Ayrıca Kolombiya merkezli yayın yapan bir televizyon kanalı, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Moise'nin suikastının arkasında geçici başbakan Claude Joseph'in olduğunu iddia etmişti.

Haiti polisi ise, hükümet yetkililerinin Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesine karıştığı iddialarını yalanladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • 5432 3 ay önce Şikayet Et
    allah karayip hint kıtası ülkelere yardım eylesin amin mazlumlar zalimlerin yüzünden allahı peygamberi bu dünyada tanımadan ebediyete gidiyorlar lanet olsun sözde müslüman ülkelere
    Cevapla
  • dostacısı 3 ay önce Şikayet Et
    inin inin daha derinlere korkmayın oltanın ucunda abd var
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kovid-19'a karşı sıradışı ilaç! Dünya gözünü bu çalışmaya dikti
'Ağam bizimle eğlenir!' Penceresi olmayan 'Doğa manzaralı' daire: 1250 TL kira