Kim Jong-un bu sefer gözünü kararttı! Ya hapis ya idam

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesindeki yabancı etkisini ortadan kaldırmak için harekete geçti. Dilde yabancı argoları kullanan, Güney Kore, Japonya ve ABD medyasına ait ürünler bulunduranlar, hapisten ya da idamla cezalandırılacak.

Kim Jong-un bu sefer gözünü kararttı! Ya hapis ya idam
Kim Jong-un bu sefer gözünü kararttı! Ya hapis ya idam
GİRİŞ 19.07.2021 12:10 GÜNCELLEME 19.07.2021 12:12
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Son dönemde verdiği kilolarla eski görüntüsünden eser kalmayan ve sağlık durumuyla ilgili spekülasyonlar ortaya atılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinde yabancı etkisine karşı harekete geçti.

Kuzey Kore devlet medyası, gençleri başta Güney Kore olmak üzere yabancı ülkelerin argo kelimelerini kullanmamaları konusunda uyardı.

Söz konusu çağrıda Güney Kore'nin modası, saç stilleri ve müziğinden de uzak durulması gerektiği belirtildi.

Kim Jong-un'dan 'kot pantolon' ve 'aslan yelesi saç' yasağıKim Jong-un'dan 'kot pantolon' ve 'aslan yelesi saç' yasağı

Bu uyarılara uymayanları ciddi yaptırımlar bekliyor. Yeni çıkarılan yasalar uyarınca yabancı etkisinin sonu hapis ya da idam cezasına kadar uzanıyor.

Rodong Sinmun gazetesi, Güney Kore pop kültürüne ilişkin yer verdiği haberde, "Burjuvazinin renkli tabelaları altındaki ideolojik ve kültürel nüfuz etme, elinde silah olan bir düşmandan daha tehlikeli" ifadeleri kullanıldı.

"K-POP BİR KANSER"

Güney Kore'den dünyaya yayılan müzik türü K-Pop'u gençlik için yozlaşmaya yol açan bir tür kansere benzeten Kuzey Kore lideri, ülkesinde yabancı etkisini en büyük tehdit olarak görüyor.

Güney Kore, Japonya ve ABD medyasına ait unsurlara sahip olan kişiler ölüm cezasıyla, bunları okuyan ya da izleyen kişiler ise 15 yıl esir kampında kalma riskiyle karşı karşıya.

'Koronavirüsü Yayıyorlar' Diyerek Kedi ve Güvercinleri Toplatma Kararı Verdi"Koronavirüsü Yayıyorlar" Diyerek Kedi ve Güvercinleri Toplatma Kararı Verdi

"TEHLİKENİN FARKINDA"

Kuzey Kore Araştırmaları Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yang Moo-jin, İsviçre'de eğitim gören Kim Jong-un'un batı kültürünün ülkesindeki genç jenerasyonu kolayca etkisi altına alabileceğini ve bunun sosyalist sistem üzerinde olumsuz etkisi olabileceğinin farkında olduğunu söyledi.

Yang Moo-jin, "Bu tip kültürel yönlerin sistemin sonu olabileceğini biliyor. O yüzden bunun önüne geçerek gelecekteki sorunları engellemeye çalışıyor" dedi.

YORUMLAR 4
 • evladiosmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  bizim monşerlere duyurulur.........
  Cevapla
 • Dağdaki Çoban 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam haklı. Gençliğin lolitop olmasını istemiyor.
  Cevapla
 • Yorgun Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  bizede gerek boyle kanunlar
  Cevapla
 • niğdeli 1 yıl önce Şikayet Et
  idam biraz fazla olmuş ama dikdatörce de olsa köklere bağlı kalmayı istemek güzel
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunan'dan Türk ordusunun olası operasyonuna karşı yeni hamle: Outpost!
Son dakika: Benzin ve motorine bir zam daha! Fiyatlar değişti işte yeni rakamlar...