Rumlardan Ersin Tatar'a yeni saldırı!

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’ın Twitter’da ‘mavi tik’ alması üzerine Kıbrıslı Rumlar, Tatar’ın mavi onay rozetinin ‘kaldırılması’ için kampanya başlattı. Cumhurbaşkanlığı, bu durumu ‘yeni saldırı’ olarak nitelendirildi.

Rumlardan Ersin Tatar'a yeni saldırı!
Rumlardan Ersin Tatar'a yeni saldırı!
GİRİŞ 19.07.2021 12:34 GÜNCELLEME 19.07.2021 12:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tatar’ın Twitter’daki mavi onay rozetinin ‘kaldırılması’ için Rumların kampanya başlattığı belirtilerek, “Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’a yapılan bu yeni saldırının nedeni; Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın kamu menfaatini ilgilendiren bir hesabın orijinal olduğunun bilinmesini sağlamak amacıyla kullanmakta olduğu mavi onay rozeti” ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın Twitter hesabının Aralık 2011’den beri aktif olduğu ve yaklaşık 150 bin takipçisinin bulunduğu ifade edilen açıklamada söz konusu kampanya ile ilgili olarak “Rumlar tarafından başlatılan ve bu onayın iptal istenen kampanya yazısında, KKTC Cumhurbaşkanı olarak yazılmasından ‘büyük rahatsızlık’ duyulduğu ve bunun ‘provokasyon’ sebebi olduğu iddia ediliyor. KKTC’nin ‘yasadışı bir ürün’ olduğunu da iddia edilen kampanyada. ‘Uluslararası toplumun KKTC’yi asla tanımayacağı’ da öne sürülüyor” ifadelerine yer verildi.

Twitter’a göre, mavi rozet alınabilmesi için hesabın orijinal, tanınmış ve aktif olması gerektiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar’a mavi rozetin, Tatar’ın hesabının büyük kitleler tarafından takip edilmesine bağlı olarak verildiği belirtildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 4
 • Bismillah 1 yıl önce Şikayet Et
  Olum bunlarin mavi tikida siyah tikida bizim için ayni
  Cevapla
 • Adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  KKTC ye gelmiş geçmiş en iyi cumhurbaşkanı,tebrikler başkan seni desdeğe devam TÜRKİYE olarak.
  Cevapla
 • Gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  Hak sahibi dururken, hele hele bunların haline bakın. Utanmada yok. İşi verdiler eşkiyalığa, zorbalığa. BM de sınavda. Ya zaten bu karşıdakiler hep sınavda kalanlardır. Bi düzelmeyi öne alamadılar, ya.
  Cevapla
 • ismayil 1 yıl önce Şikayet Et
  yahu anlamadım ben.birşey bundan.turk milleti 80milyon diğelim.bizi seven. dünyada 350 milyon insan var.bir tane z kuşağından çocuk bir halk hareketi planlasın kıbrıs türk cumhuriyeti diye internet ortamlarindan milyonlarca kisı begeni atsın. rekor kırılsın.bakin bakalim çapulcu rum yunan ab ve abd nasıl morarıyorlar...haydi z kuşağı göster lendini..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yakan kişilerle ilgili yeni gelişme
Marmara sallandı! Beklenen büyük depremle ilgili korkunç bağlantı