Rum lider küstahlaştı! Türkleri tehdit etti

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Lideri Nikos Anastasiadis, KKTC tarafının Kapalı Maraş'ın bir kısmının daha açılması ile ilgili adıma karşılık Kıbrıslı Türklere yönelik yaptırımlara hazırlığını duyurdu.

Rum lider küstahlaştı! Türkleri tehdit etti
Rum lider küstahlaştı! Türkleri tehdit etti
GİRİŞ 25.07.2021 19:11 GÜNCELLEME 25.07.2021 19:11
Bu Habere 163 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ziyareti sırasında Kapalı Maraş ile ilgili açılım kararını duyurması ile birlikte Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden (GKRY), Kıbrıslı Türklere yönelik tehdit açıklaması geldi.

GKRY Lideri Nikos Anastasiadis yaptığı basın açıklamasında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kapalı Maraş'ın bir kısmının daha açılmasına yönelik adımına karşılık Kıbrıslı Türklere yönelik önlemler almayı düşündüklerini belirtti.Bu önlemlerin başında da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başta olmak üzere Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımayanların ve ayrı devlet olduklarını savunanların pasaportlarını geri almak olduğunu bildiren Anastasiadis, bu önlemlerin anayasa ve Yeşil Hat Tüzüğü’ne uygun olması için çalışma başlattıklarını ve ellerinde kapsamlı bir isim listesi olduğunu belirtti.
 

15 ülke anlaştı! BMGK'da skandal karar! Türkiye'den jet yanıt!15 ülke anlaştı! BMGK'da skandal karar! Türkiye'den jet yanıt!


"Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayanlar, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna sahip olamaz”

Ayrıca kendisine yöneltilen, "KKTC ile GKRY arasındaki kapıları kısıtlamaktan mı söz ediyorsunuz?" sorusuna olumsuz cevap veren Anastasiadis, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayanların seyahat belgelerini geri almaktan söz ettiğini kaydetti. Anastasiadis, "Seyahat belgelerini geri almaktan söz ediyorum. Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayan ve kendi devleti olduğunu iddia eden biri Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna sahip olamaz" dedi.

Ayrıca Rum basını tarafından kendisine yöneltilen, yaptığı açıklaması ile Cumhurbaşkanı Tatar’ı mı kast ettiği sorularını cevaplayan Anastasiadis, "Yalnız onu değil. Kapsamlı bir isim listesi var" ifadelerini kullandı.

"Sorgulamak isteyenler de mahkemeye gitsin"

Karara ilişkin bazı önlemler düşündüklerini ve bu önlemlerin anayasa ile Yeşil Hat Tüzüğü protokolüyle uyumlu olmasını istediklerini belirten Anastasiadis, "Bazı önlemler benimsenebileceğini düşünüyorum. Sorgulamak isteyenler de mahkemeye gitsin" ifadelerini kullandı. Daha sonra kendisine yöneltilen, "Mahkemeye başvursunlar derken, etkilenenleri mi kast ediyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Anastasiadis, "Elbette. Eylemimizin yasadışı olduğunu düşünürlerse mahkemeye başvursunlar" diye konuştu.

YORUMLAR 163
 • İsmail 2 yıl önce Şikayet Et
  Her tarafın önlem olsa ne yazar boş teneke. Zamanında bıraksalardı şimdi senin gibi tenekelerle uğraşmazdık.
  Cevapla
 • Ercan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu herifin nursuz suratina bakamiyorum, midem bulaniyor......
  Cevapla
 • Alg 2 yıl önce Şikayet Et
  Her kırk yılda kafalarına bir tokmak ister. Yıne kaşınıyorlar.
  Cevapla
 • cazasız kalmasın 2 yıl önce Şikayet Et
  cürmüm olsan nereyi yakan
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Topunuz gelin, zeusu da getirin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Geline bir valiz dolusu altın takıldı
Kanal 7'nin dizisi 'Elif' gönülleri fethetti! YEE Başkanı Ateş'in unutamadığı Bosna anısı!