Avrupa'da aşı olmayanlara kısıtlamalar yaygınlaşıyor

Avrupa'da aşı yaptırmayanların restoran ve kafe gibi yerlere erişimi kısıtlanıyor. Fransa'nın ardından İrlanda ve İtalya'da da sadece aşı yaptırdığını kanıtlayanların mekan girişlerine izin verilecek.

Avrupa'da aşı olmayanlara kısıtlamalar yaygınlaşıyor
Avrupa'da aşı olmayanlara kısıtlamalar yaygınlaşıyor
GİRİŞ 27.07.2021 09:50 GÜNCELLEME 27.07.2021 17:37
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Avrupa'da koronavirüs vakalarının delta varyantıyla artışa geçmesinin ardından ülkeler kısıtlamalara geri döndü.

Fransa'nın ardından İrlanda ve İtalya da sadece aşı yaptırdığını kanıtlayanların mekan girişlerine izin vermeyi planlıyor.

İTALYA'DA YEŞİL GEÇİŞ UYGULAMASI

İtalya'da 6 Ağustos'tan itibaren halka açık yüzme havuzlarına, spor salonlarına spor etkinliklerine, konserlere, fuarlara, müzelere, sinemalar ve tiyatrolar gibi kültürel mekanlara erişim için "Yeşil Geçiş" uygulaması başlatılacak. 

İSPANYA'DA TEST, BELÇİKA'DA SERTİFİKA

İspanya'da ulusal bir politika yok, ancak Galiçya bölgesi otel ve restoranlara iç mekan erişimi için aşı sertifikasını veya negatif COVID-19 testini zorunlu kılıyor.

Belçika'da bin 500'den fazla kişinin katıldığı açık hava etkinliklerine erişim, 13 Ağustos'tan itibaren aşı sertifikası taşıyanlarla sınırlandırılacak.

BİRLEŞİK KRALLIK'TA SINIRLAMA PLANLANIYOR

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, eylül ayından itibaren ülkedeki gece kulüplerine erişimi, aşılarının tam olduğunu kanıtlayabilenlerle sınırlamayı planladığını söyledi .

İrlanda, aşı durumlarını kanıtlayan AB dijital sertifikasına veya ülkenin Sağlık Hizmeti Yöneticisinden bir kayda sahip olan müşterilere konaklama mekanlarının kapalı tesislerini yeniden açmalarına izin verdi .

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • tufan artuk 2 yıl önce Şikayet Et
    Hepiniz kureselcisiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ekonomistten çok çarpıcı altın tahmini
Peri masalı gerçek oldu! Xabi Alonso, Bayern hegemonyasına 'dur' dedi