Kim Jong-un'un kız kardeşinden Güney Kore'ye uyarı!

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-Jong, Güney Kore'nin ABD ile planlı bir ortak askeri tatbikat yapması halinde, iki Kore ülkesinin ilişkilerini yeniden inşa etme kararlılığına zarar vereceği yönünde Seul'u uyardı.

Kim Jong-un'un kız kardeşinden Güney Kore'ye uyarı!
Kim Jong-un'un kız kardeşinden Güney Kore'ye uyarı!
GİRİŞ 01.08.2021 19:50 GÜNCELLEME 01.08.2021 19:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-Jong'dan, Ağustos ayında ABD ile ortak askeri tatbikat düzenlemeyi planlayan Güney Kore'ye tepki geldi.

Yo-Jong yaptığı açıklamada, Güney Kore'nin ABD ile ortak askeri tatbikat yapması halinde, bu davranışın iki Kore ülkesinin ilişkilerini yeniden inşa etme kararlılığına zarar vereceğini belirterek Seul'u uyardı.

Ayrıca Yo-Jong, iki Kore arasındaki kırmız hatları yeniden kurma kararının "fiziksel" bağları yeniden bağlamaktan başka bir şey olarak görülmemesi gerektiğini ve zirvelerin yakın olduğunu varsaymanın "düşüncesiz" olacağını kaydetti.

Yo-Jong, "Hükümetimiz ve ordumuz, Güney Kore'nin saldırgan savaş tatbikatlarına devam edip etmediğini veya büyük bir karar alıp almadığını yakından takip edecek. Umut mu, yoksa umutsuzluk mu? Bu bize bağlı değil" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Derzeit 5 ay önce Şikayet Et
    Bu Kari cok deli ne yacagiz bununla ,kardesi ondan daha sakin,,,
    Cevapla
  • Hakan 5 ay önce Şikayet Et
    Kuzey korede en tepedeki 20 genareli ve bu kim yok ailesini yok etseler kuzey teslim olur güneye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Google'dan Türkiye raporu! TBMM'ye gönderildi: Dev rakamlar...
Türk imzası taşıyor! Zelenskiy açılışını yaptı! Ülkenin en büyüğü...