Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan kritik telefon görüşmesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan kritik telefon görüşmesi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan kritik telefon görüşmesi
GİRİŞ 03.08.2021 17:35 GÜNCELLEME 03.08.2021 17:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ikili ilişkilerin seyri ele alındı, Afganistan, Tunus, Kıbrıs ve diğer bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

Görüşmede, Türkiye-ABD ilişkilerinde olumlu gündeme odaklanmak ve iş birliğini ilerletmek için atılması gereken adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

KRİTİK TELEFON GÖRÜŞMESİ

Orman yangınlarının, özellikle bugünlerde birçok ülkenin maruz kaldığı küresel bir sorun haline geldiğine ve bu afetlerle mücadelede dayanışma ve iş birliğinin önemine vurgu yapılan görüşmede, Afganistan'da insani bir kriz oluşmaması, istikrar ve barış ortamının sağlanması için uluslararası iş birliğinin elzem olduğuna dikkat çekildi.

Görüşmede, Tunus'ta demokratik ve anayasal düzenin yeniden tesis edilmesinin teşvik edilmesi gerektiği konusunda mutabık kalındı.

Kıbrıs'taki realitenin uluslararası toplum tarafından doğru anlaşılması ve adil bir yaklaşımı temsil eden iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiği ifade edilen görüşmede, Türkiye'nin, bölgesel barış ve istikrara katkı sağlamak adına, uluslararası toplumla iş birliği içinde olmaya devam edeceği dile getirildi.

YORUMLAR 1
  • dostt birr 1 yıl önce Şikayet Et
    2023 inşallah Türkiyenin dunyaya damgasi vurulacak nato dahil abd ab ye karşı yeni adımlar atılacak hatta nato devre dışı bırakılacak ab üyeliği sonlandirilacak.pkk nin koku kazınacak hdp liler idam edilecek. şimdiden yurt dışı yasağı konsun kacmasinlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tüm Türkiye bu anı bekliyor! Başkan Erdoğan ne açıklayacak? İşte kulis bilgisi...
Galatasaray'ın, Türkiye Kupası'nda rakibi belli oldu!