46 yıl sonra açıldı, 180 bin kişi geldi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içinde bulunan ve 46 yıl sonra bir bölümü halkın kullanımına açılan Maraş'ın ziyaretçi sayısı 180 bini aştı.

46 yıl sonra açıldı, 180 bin kişi geldi!
46 yıl sonra açıldı, 180 bin kişi geldi!
GİRİŞ 04.08.2021 22:29 GÜNCELLEME 04.08.2021 22:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ekim 2020'de kademeli açılım süreci başlayan ve bu ay itibarıyla ikici aşamasına geçilen Maraş yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Maraş'ı ziyaret eden kişi sayısı 180 bin 207'ye ulaştı. KKTC'de salgın koşulları nedeniyle bir süre uygulanan tam kapanma koşullarına rağmen yerli ve yabancı turistlerin Maraş'a ilgisi devam ediyor.

8 Haziran 2021'de yapılan son düzenlemeye göre, Maraş'ın kamuya açık bölümleri 08.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Gazimağusa Belediyesi, ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve hoş zaman geçirmelerini sağlamak içim büfeler ve bisiklet kiralama noktasını hizmete sunuyor.

Ziyarete açık bölgede bulunan toplam uzunluğu 800 metreden fazla olan 2 plaj bölgesine, Gazimağusa Belediyesi'nin yoğun çalışmalarıyla güneş şemsiyeleri ve şezlonglar yerleştirilirken, güvenlik tedbirleri kapsamında cankurtaranlar görevlendirildi.

Öte yandan, Gazimağusa Belediyesi tarafından Demokrasi Caddesi üzerinde bulunan eski Belediye Parkı yenileme çalışmaları tamamlanarak hizmete sunuldu.

Maraş'ta yapılan çevre ve peyzaj düzenlemeleri görsel olarak da bölgeye katkı sağlıyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
kapalı maraş
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Misakı Milli 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı'dan gelen kan hakkıyla Kıbrısın, Adalar Denizi'nin ve Batı Trakya'nın tamamı Türkiye'ye aittir. İngiliz-İtalyan oyunlarıyla savaşmadan topraklarımıza çöküp Müslüman halka soykırım yapan işgalci Yunan ve Rum çeteleri topraklarımızdan ilk fırsatta kovulmalıdır.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  KIBRIS ADASININ TAMAMI OSMANLI VAKFI KEBİRİDİR, Maraşta ona buna toprak dağıtacaz nedir ???
  Cevapla
 • Mutlu yörük 1 ay önce Şikayet Et
  Tümünü açın çatlasın kederler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması
TOGG CEO'su Karakaş: Çip ve batarya krizine takılmayacağız