İngiltere uluslararası seyahat listesini güncelledi

İngiltere, geri dönüşlerde karantina kuralının uygulanmadığı "yeşil ülkeler" listesine, Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç'i ekledi.

İngiltere uluslararası seyahat listesini güncelledi
İngiltere uluslararası seyahat listesini güncelledi
GİRİŞ 05.08.2021 03:07 GÜNCELLEME 05.08.2021 03:08
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde güncelleme yaptı.

Bu listeye göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Hindistan ve Bahreyn, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden, "sarı listeye" alındı.

Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç ise "yeşil listeye" alındı. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelen yolculara zorunlu karantina uygulanmayacak. Ancak, bu ülkelerden gelecek kişilerin, yola çıkmadan önce ve varıştan iki gün sonra test yaptırma zorunluluğu devam edecek.

Öte yandan, Fransa'dan İngiltere'ye gelen çift doz aşılılar ve 18 yaşından küçükler de karantinaya girmeyecek.

Meksika, Gürcistan, Mayotte Adası ve Fransa'nın denizaşırı topraklarından La Reunion Adası kırmızı listeye alınırken, Türkiye de kırmızı listede kalmaya devam ediyor.

Seyahat listesindeki güncellemenin pazar gününden itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor.

Seyahat listesinde yapılan son güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos itibarıyla 2 bin 285 sterline çıkarıldı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Önce İnsan 1 ay önce Şikayet Et
    Avrupa resmen zorbalık yapıyor. 2250 sterlin ne demek? Türkiye'ye kurban olsunlar.
    Cevapla
  • Şems 1 ay önce Şikayet Et
    Paranız olsada merak veya tatil için İngiltere'ye gitmeyin başka bir yer görün gitmeyin normale düştüğü zaman bakarsınız.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Mersin'de gençlerle birlikte şarkı söyledi
Sağlık Bakanlığı'ndan karantina kararı