ABD asker köpeklerini uçakla tahliye etti

Afganistan'daki Kabil Havalimanı'nda uçaklarla tahliyeler devam ederken, bugün ortaya çıkan izdiham görüntüleri tartışmalara neden oldu. Havalimanı'ndaki izdiham sürerken, ABD'nin köpek askerleri özel uçaklarla bölgeden çıkartıldı.

GİRİŞ 16.08.2021 18:14 GÜNCELLEME 16.08.2021 18:43
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Afganistan'da Taliban'ın başkent Kabil'i ele geçirmesi, dünya genelinde uluslararası imnfiale yol açtı. Bölgede NATO birliği kapsamında faaliyet gösteren ülkeler bir bir ülkeden ayrılırken, Başkent'teki Havalimanı'nda izdiham oluştu.

Benzerine film sahnelerinde rastlanacak cinsten görüntülerin ortaya çıktığı Kabil Havalimanı'nda izdiham sürerken, ABD silahlı kuvvetlerine bağlı köpek askerler bölgeden özel uçaklarla tahliye edildi.

ÖZEL UÇAKLARLA BÖLGEDEN ÇIKARTILDILAR

Kabil Havalimanı'nda gelen ABD'ye ait uçaklar, bölgede faaliyet gösteren askeri unsurları tahliye ediyordu. Bugün gelen bir uçak ile tahliye edilen unsurlar arasında ABD'nin köpek askerleri de vardı.

Havalimanının bir tarafında insani dram yaşanırken, bir diğer tarafında ise köpeklerin özel uçaklarla tahliye edilmesi tepkilere yol açtı.

"İNSANLARDAN DAHA DEĞERLİLER"

Milyonlarca insanın Afganistan'dan kaçmaya çalışırken ortaya çıkan görüntüler dünya gündeminin bir numarasına yerleşmişti. Ülkedeki karışıklıktan kaçarak hayatlarını kurtarmaya çalışanlardan bazıları gökyüzündeki uçağın kanatlarından düşerken, bazıları ise uçağa binebilmek için yaşanan izdiham sırasında yaşamını yitirmişti. ABD Afganistan'daki hiç bir yabancı unsuru uçaklarına almaz ve hatta uçaklarını silahllı askerlerle korurken, köpeklerini bile özel koltuklarda tahliye etti.

En az 5 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı olayların hemen üzerine ABD'nin özel uçaklar ile köpek tahliye etmesi "Köpeklerin insanlardan daha değerli ve daha fazla hakka sahip olduğu" yönünde çeşitli eleştiriler yapılmasına neden oldu.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 92
 • sencer 9 ay önce Şikayet Et
  köpek daha değerli normal olanı
  Cevapla
 • KAPTAN 9 ay önce Şikayet Et
  Bizde bunların iki ayaklı olanları var. siz kimler olduğunu bilirdiniz.
  Cevapla
 • Haktan Yana 9 ay önce Şikayet Et
  Hainlerin anlamasını beklemiyoruz ama, gerçek bu: ÜLKESİNİ BIRAKIP, ABD UŞAKLIĞINA SOYUNANLARIN BU KÖPEKLER KADAR DEĞERİ YOK.
  Cevapla
 • Murı 9 ay önce Şikayet Et
  ABD akıllı adamlar helal olsun
  Cevapla
 • Vurucu 9 ay önce Şikayet Et
  Akıllı mı zalim mi....
  Cevapla
 • SVS58 9 ay önce Şikayet Et
  Bizdede abd köpeklerinden sonra gelen muhalifleri var icimizde emin olun K Kılıçdaroğlu :))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunan basını: Türkiye'nin F-16'ları alması zora girdi
Dezenformasyonu en çok yapanlar 'sansür' diye kıvranmaya başladı