Kuklaya bile bunu yaptılar! Müslüman olduğu için geri gönderdiler

Suriyeli mülteci çocukların yaşadığı zorlukları dünya gündemine taşımak için tasarlanan 3,5 metre uzunluğundaki kukla ‘Küçük Amal’ Yunanistan’da çok sayıda kilise ve manastırın bulunduğu Meteora’ya “Müslüman olduğu” gerekçesiyle sokulmadı.

Kuklaya bile bunu yaptılar! Müslüman olduğu için geri gönderdiler
Kuklaya bile bunu yaptılar! Müslüman olduğu için geri gönderdiler
GİRİŞ 27.08.2021 06:17 GÜNCELLEME 27.08.2021 06:20
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

İngiltere merkezli Good Chance Tiyatrosu öncülüğünde hazırlanan “Yürüyüş - The Walk” projesi kapsamında, Türkiye’deki etkinliklerin tamamlamasının ardından yolculuğunun Yunanistan ayağına 10 Ağustos’ta Sakız Adası’nda başlayan Amal, “Müslüman olduğu” gerekçesiyle çok sayıda kilise ve manastırın bulunduğu turistik Meteora bölgesine kabul edilmedi.

DİNİ YAPIYA UYGUN DEĞİLMİŞ!

Meteora Metropoliti Theoklitos, basına gönderdiği açıklamada, “The Walk projesini, bölgenin dini yapısına ve geleneklerine uygun olmadığı için kutsal Meteora bölgesindeki etkinliklere onay ve izin vermiyoruz.” ifadesini kullandı.

Meteora Belediye Başkanı Thodori Aleku de kilise ve manastırların bulunduğu Meteora bölgesinin “dini özelliği” bulunduğunu belirterek, “Bu Müslüman kuklanın gelmesine karşıyız.” açıklamasını yaptı. İtirazlar üzerine Yunanistan programı kapsamındaki güzergahta değişiklik yapılarak Meteora bölgesindeki etkinlikler iptal edildi.

GAZİANTEP’TEN BAŞLAMIŞTI

Suriyeli sığınmacı çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla tasarlanan 3,5 metre uzunluğundaki kukla Amal’ın İngiltere’ye uzanan yolculuğu, 27 Temmuz’da Gaziantep’ten başladı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 30
 • Faruk 2 yıl önce Şikayet Et
  Resmen sapiklik
  Cevapla
 • adem 2 yıl önce Şikayet Et
  onlar bunu yaparken sizde herşeylerine sahip çıkın uyuyan müslümanlar!!
  Cevapla
 • Sedef 2 yıl önce Şikayet Et
  En güzelini yapıyorlar valla biz aldık da neynimiz arttı
  Cevapla
 • İslam Birliği 2 yıl önce Şikayet Et
  Sümela Manastırı tez zamanda Yatılı Kuran Kursu yapılsın, Yunan çakalları Sümela Manastırında ayin yaparak Türkiye'den toprak istemeye başladı, biz niye bu kadar safça hareketler yapıyoruz, Atina'da bir tane Cami yok be. Biz gidip Sümelayı restore ediyoruz üstüne manastır olmasına izin veriyoruz. YETER ARTIK. Sümela tez zamanda manastır olmaktan çıkarılmalı..
  Cevapla
 • Paşam123 2 yıl önce Şikayet Et
  Yunanlılar Laik değilmi yani? Çok üzüldüm, oysa Laik olup iyi bir Avrupalı olabilirlerdi. Geri kafalı yobazlar… :)))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Taban aylıklara ve kök maaşa zam geliyor! En düşük memur ve emekli maaşı ne kadar olacak?
Türk tarihini değiştirebilecek yeni bir keşfe daha imza atıldı