Dünyada muadili yok! Don-2N modernize edildi

Rusya, dünyada muadili bulunmayan Don-2N füze savunma radar sisteminin modernize edildiği açıkladı. Sistem Rusya'nın Moskova Bölgesi'nde konuşlu bulunuyor.

Dünyada muadili yok! Don-2N modernize edildi
Dünyada muadili yok! Don-2N modernize edildi
GİRİŞ 27.08.2021 11:05 GÜNCELLEME 27.08.2021 11:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Radar sistemleri geliştiren Rus RTI Sistemı şirketinin Genel Müdürü Yuriy Anoşko, Moskova Bölgesi'ndeki Alabino kentinde düzenlenen Armiya 2021 Uluslararası Askeri Teknik Forumu'nda konuştu.

Moskova Bölgesi'nin balistik füze saldırılarına karşı korunması için kullanılan Don-2N füze savunma radar sistemi hakkında konuşan Anoşko, dünyada bir benzeri bulunmayan bu radar sistemin modernize edildiğinin altını çizdi.

Anoşko, "Şu anda sistem test ediliyor. Bu çalışmalar sonucunda sistemin fonksiyonel özellikleri değişti" dedi.

Radar sistemin hem nitel hem de nicel özelliklerinin iyileştirildiğini kaydeden Anoşko, hangi özelliklerin geliştirildiğine dair detay vermedi.

Füze saldırısı önleme sisteminin bir parçası olan Don-2N, Moskova'nın füze saldırılarına karşı korunması hakkında bilgi sağlıyor.

1978 yılında yapımına başlanan, 1989 yılında orduya teslim edilen ve 1991'de devreye alınan sistem, o tarihten bu yana kesintisiz olarak çalışmaya devam ediyor.

33 metre yüksekliğe sahip 4 kenarlı piramit şeklindeki radar sisteminin köşelerinde 18 metre çaplı ultra yüksek frekanslı radar sistemleri mevcut. 360 derece görüş açısına sahip radarlar balistik füzeleri 3 bin 700 kilometre mesafeye kadar algılayabiliyor.

KAYNAK: SPUTNİK
ETİKETLER
rusya
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Fatsalı 3 ay önce Şikayet Et
    bize. Bundan lazım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti İzmir İl Başkanı, Erdoğan'ın ziyaretini anlattı: 30 yıldır böylesini görmedim!
FETÖ 10 bin kişinin bilgilerini rüşvetle sızdırdı!