Almanya'da Türk seçmen Team Todenhöfer çatısı altında toplanacak

Almanya'da Türkleri temsil eden BIG Partei , bu yıl yapılacak olan seçimlere katılmama kararı aldı. Kararı duyuran Parti Başkanı Haluk Yıldız, “Team Todenhöfer” partisine destek vereceklerini açıkladı.

Almanya'da Türk seçmen Team Todenhöfer çatısı altında toplanacak
Almanya'da Türk seçmen Team Todenhöfer çatısı altında toplanacak
GİRİŞ 28.08.2021 15:09 GÜNCELLEME 28.08.2021 15:38
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Almanya'da bulunan Avrupalı Türklerin siyasi haklarını temsil eden BIG Partei, bu yıl önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan seçimlere katılmama kararı aldı. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, alınan kararı resmi olarak duyururken, partisinin, bir Türk dostu olan ve seçimlere Team Todenfer çatısı altında girecek olan Dr. Jürgen Todenhöfer’e destek vereceklerini açıkladı.

TODENHÖFER'E DESTEK

Yıldız, yaptığı açıklamada Todenhöfer'in partisinin 16 eyalette kısa sürede 8 bin civarında üye kazandığını belirtirken, geniş bir kitleye de ulaştıklarını ifade etti. Özellikle Todenhöfer'in Türk dostu kimliğine dikkat çeken Yıldız, Türkiye, Filistin ve Müslümanlar konularında özellikle yapıcı bir tutumunun olduğuna dikkat çekti.

JÜRGEN TODENHÖFER KİMDİR?

Almanya'da pek çok TV programı yapan Dr. Jürgen Todenhöfer, Almanya'da Türkiye ve Filistin dostu olarak tanınıyor. Siyasi pozisyonlarında da Müslüman kesim tarafından çokça takdir gören bir isim olan Todenhöfer, 1972 ila 1990 yılları arasında CDU'da federal milletvekili olarak görev yaptı. 

faaliyetlerini destekleye 22 sene Burda Medya Holding’de yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapan Todenhöfer, Ortadoğu’da pek çok siyasî liderlerle görüşmeler yaptı ve Amerikan yönetiminin Ortadoğu’da savaş suçu işlediğini katıldığı tüm programlarda ortaya koydu. Almanya'da tanınan bir isim olan Todenhöfer, demografik yapının gelişmesi ve Avrupalı Türklerin haklarının daha sağlıklı bir şekilde sağlanması adına önemli bir isim olarak kabul ediliyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 11
 • Berlin 5050 2 yıl önce Şikayet Et
  Almanyada Team Todenhöfer . Türkiyede AKP-MHP
  Cevapla
 • vahid varış 2 yıl önce Şikayet Et
  bizde oyumuzu sayın Todenhöfer'e verecegiz bizden sekiz oy
  Cevapla
 • Adige 2 yıl önce Şikayet Et
  Kuyruğuna az bir basta bak neler oluyor. O zaman anlarsın Türk dostumu değilmi.
  Cevapla
 • Tufan 2 yıl önce Şikayet Et
  Gavurdan dost olmayacağını hepimiz biliyoruz ancak köprüden geçene kadar ayının ayı olduğunu unutmadan ayıya dayı demekte bir beis yoktur.
  Cevapla
 • İklimdeğişikliği 2 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa ülkeleri doğal zengin kaynağı olan seçilmiş afganlıları ülkeden tahliye ederek bunları en iyi şekilde ülkelerinde ağırlayacaklar haliyle birilerini de ülkeden gönderecekler gibi gözüküyor sınırdışı ve haksız muameleler ortaya çıkabilir 26 eylül deki başbakanlık seçimleri Türk islam toplumu açısından çok önemli!!!
  Cevapla
 • evladifatihan 2 yıl önce Şikayet Et
  ögrendigim enguzel haber jurgen seninleyiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İsrail'e kötü haber! Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden net uyarı...
İYİ Partili isimden istifa eden Yanıkömeroğlu ile ilgili bomba 'İmamoğlu' yorumu!