Türk Kızılaydan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Türk Kızılay'I, Kabil'de bulunan mağdur 100 aileye erzak kolisi dağıttı. Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanlığı yetkilisi Mahfuz Yoldaş, Türk halkının yardımlarını Afgan halkına ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti.

Türk Kızılaydan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım
Türk Kızılaydan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım
GİRİŞ 28.08.2021 16:17 GÜNCELLEME 28.08.2021 16:17

Afganistan Kızılay Kabil Şubesi'nde düzenlenen dağıtım törenine Afganistan Kızılay Başkanı Mevlevi Sıfatullah Kureyşi ve Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanlığı personeli katıldı.

Törende konuşan Afganistan Kızılay Başkanı Kureyşi, Türk Kızılaya yapılan yardımlardan dolayı teşekkür etti.

AFGANİSTAN'A YARDIMLAR ARTMALI

Kureyşi, Türk Kızılay ve diğer kurumların yardımına acil ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak ülkede yoksulluk ve işsizliğin had safhada olduğunu ve yardım kuruluşlarının Afganistan'a yardımlarını artırarak sürdürmesini istediklerinin altını çizdi.

Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanlığı yetkilisi Mahfuz Yoldaş da Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanlığı olarak savaş nedeniyle başkent Kabil'e göç etmiş 100 mağdur aileye gıda kolisi dağıtacaklarını kaydetti.

Gıda kolisi içerisinde pirinç, sıvı yağ, barbunya, çay, şeker, tuz ve makarna bulunduğunu dile getiren Yoldaş, zor koşullarda da Afgan halkının yanında olmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Yoldaş, Türk halkının yardımlarını Afgan halkına ulaştırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'nun hareketine AK Parti'den sert tepki
Deniz kıyısındaki kayanın üzerine yaptı! Bu ilginç ev Türkiye'de...