Kabil'de kadınlardan Taliban'a destek etkinliği

Afganistan'ın başkenti Kabil'de kadınlar, Taliban'a destek etkinliği düzenledi. Kadınlar, "Afganistan’dan ayrılan kadınlar bizi temsil etmiyor" ve "Taliban düzenini destekliyoruz" sloganları attı.

Kabil'de kadınlardan Taliban'a destek etkinliği
Kabil'de kadınlardan Taliban'a destek etkinliği
GİRİŞ 11.09.2021 16:33 GÜNCELLEME 11.09.2021 16:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kabil'in Afşar Bölgesindeki Kabil Eğitim Üniversitesi'nin konferans salonunda gerçekleşen Taliban'a destek programında kadın öğrenci temsilcileri, Farsça, Arapça ve İngilizce konuşma yaptı.

Temsilciler, konuşmalarda, İslami kurallar çerçevesinde kadınların eğitim ve çalışma haklarının savunulacağını söyledi. 

Konuşmalarda, İslam peygamberi Hz. Muhammed döneminden hikayeler anlatılarak, İslami yaşam ve başörtüsünün önemine değinildi. Program sürecinde onlarca kadın, Taliban ve Afganistan lehine sloganlar attı.

Kadınlar, program sonrası geniş güvenlik önlemleri eşliğinde üniversite önündeki ana caddede yürüyüş gerçekleştirdi.

Ellerinde pankartlar taşıyan kadın göstericiler, "Afganistan’dan ayrılan kadınlar bizi temsil etmiyor" ve "Taliban düzenini destekliyoruz" sloganları attı.

Öte yandan dün Birleşmiş Milletler (BM), Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban'a, ülke genelinde barışçıl protestolara katılanlara ve gazetecilere karşı "güç kullanımını ve keyfi gözaltına almaları" derhal durdurması çağrısında bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Bünyamin 2 ay önce Şikayet Et
  Allah bütün müminlerin kalplerini birleştirsin Allah şer güçlerine karşı müminlere birlikte hareket etme feraseti versin
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  İslam'ı düzen Nuh as gemisine binen insanları durumuna benziyor İnsanların çok azı gemiye bindi ve sadece gemiye binenler kurtuldu Çok cahil İslam'ı bilmiyen müslüman var Rabbim hesabını vermiycrgimiz sozlerden biz korusun
  Cevapla
 • Hanifi Çifçi 2 ay önce Şikayet Et
  Vatanınıza Ve Hükümetinize Sship Çıkın Afganhalkı Gavurdan Dost Olmaz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Memur zammında iki senaryo! Tüm hesaplar yapıldı
Mehmet Acet yazdı: İşte yeni ekonomi modeli...