İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle bir Filistinliyi yaraladı.

İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
GİRİŞ 13.09.2021 10:27 GÜNCELLEME 13.09.2021 10:27

Yerel kaynaklar, Beytüllahim kentinin güneyindeki Gush Etzion kavşağında kimliği henüz bilinmeyen bir Filistinlinin İsrail güçlerince vurulduğunu belirtti.

İsrail güçlerinin Filistinli sağlık ekiplerinin yaralı kişiye müdahale etmesini de engellediği ifade edildi. Yaralı Filistinlinin daha sonra İsrailli sağlık ekiplerince İsrail'deki bir hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

FİLİSTİNLİLERE SALDIRI

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, bıçaklama girişiminde bulunan bir kişinin "etkisiz hale getirildiği" ve İsrail güçlerinden yaralanan olmadığı aktarıldı.

İsrail basını, söz konusu Filistinlinin elinden yaralandığını ve Batı Kudüs'teki Sharee Zedek Hastanesine kaldırıldığını yazdı.

İsrail güçleri, "bıçaklı saldırı" veya "araçla ezme" girişimi iddiasıyla Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürürken, insan hakları örgütleri İsrail'i Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor.

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Batı Şeria
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kabine yarın toplanıyor: Masada stokçulukla mücadele ve asgari ücret var
Türkiye oyun kurucu oluyor! Dışa bağımlılık bitecek, 8 milyar dolar kasasında kalacak