Katar: Afganistan için her türlü desteğe hazırız

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesinin Afganistan'da ulusal uzlaşıyı sağlamaya yönelik her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Katar: Afganistan için her türlü desteğe hazırız
Katar: Afganistan için her türlü desteğe hazırız
GİRİŞ 13.09.2021 17:30 GÜNCELLEME 13.09.2021 17:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Al Sani, Doha'ya resmi ziyarette bulunan Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Katar Dışişleri Bakanı, Le Drian ile terörle mücadele çabalarının güçlendirilmesine ilişkin konuların yanı sıra Afganistan'daki geliş meleri ele aldıklarını belirtti.

DIŞİŞLERİ'NDEN AFGANİSTAN MESAJI

Basın toplantısında Afganistan'ın başkenti Kabil'e dün gerçekleştirdiği ziyarete değinen Al Sani, Taliban liderleriyle bir araya geldiğini, kendilerine Afgan halkının kazanımlarının korunmasının zorunluğu olduğunu ilettiğini, kadın hakları ve kalkınmaya ilişkin konularda da görüşmeler yaptığını söyledi.

Afgan hükümetini uluslararası toplumla ilişkiye geçme konusunda teşvik ettiklerini aktaran Al Sani, kadın haklarına saygının ve buna dair ihlallerin olmamasının önemini vurguladıklarını kaydetti.

İNSANİ YARDIMLAR SUNMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Katarlı Bakan, "Kabil'de insani çabalara destek için Birleşmiş Milletlerin tüm kurumlarıyla çalışacağız ve insani yardımlar sunmayı sürdüreceğiz. Doha Afganistan'da ulusal uzlaşının sağlanması için her türlü desteğe hazır." ifadelerini kullandı.

Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Afganistan'daki gelişmeleri görüşmek üzere iki günlük resmi ziyaret için dün Doha'ya gelmişti.

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Hakan 2 ay önce Şikayet Et
    Katar adamsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ın adı, CIA uzantılı raporda 39 kere geçiyor
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması