Libya Başbakanı Dibeybe, ABD heyetini kabul etti

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Derek Chollet'in de aralarında bulunduğu ABD heyetiyle başkent Trablus'ta görüştü.

Libya Başbakanı Dibeybe, ABD heyetini kabul etti
Libya Başbakanı Dibeybe, ABD heyetini kabul etti
GİRİŞ 15.09.2021 16:35 GÜNCELLEME 15.09.2021 16:39

Libya hükümetine bağlı "Hükümetimiz" isimli platformun internet sayfasında yer alan açıklamaya göre, Başbakan Dibeybe, Trablus'taki Savunma Bakanlığı binasında ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Chollet ve ABD'nin Libya Özel Temsilcisi ve Büyükelçisi Richard Norland'ın da aralarında yer aldığı ABD heyetini kabul etti.

Açık lamada, ABD heyetinin ülkeye yaptığı ziyaretin süresi ve nedeni hakkında ayrıntı verilmedi.

ABD HEYETİNİ AĞIRLADI

ABD, Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'nin Libya'daki büyükelçileri 12 Eylül'de yaptıkları ortak açıklamada, ülkedeki taraflara, seçimlerin planlandığı gibi 24 Aralık 2021'de yapılması çağrısında bulunmuştu.

Açıklamada, Kasım 2020'de Tunus'un ev sahipliğinde düzenlenen ve BM Güvenlik Konseyi'nin 2570 sayılı kararıyla onaylanan Libya Siyasi Diyalog Forumu'nun yol haritasında belirtildiği gibi seçimlerin, Libya'nın istikrara kavuşması ve birleşmesinde önemli bir adım olduğu ve sonuçlarına h erkes tarafından saygı gösterilmesi gerektiği kaydedilmişti.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Emekli ve memurlar için 5 aylık zam kesinleşti! İşte tahmini yeni zamlı maaş listesi
Mehmet Acet yazdı: CHP’nin bu yaptığı 6’lı masanın onayından geçecek mi?