Yeryüzü Doktorları Afganistan’da ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor

Dünya Gıda Programı’na göre gerekli yardımlar yapılmazsa 14 milyon insanın açlık nedeniyle hayatını kaybetme tehlikesinde olduğu Afganistan’da, Yeryüzü Doktorları ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor.

Yeryüzü Doktorları Afganistan’da ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor
Yeryüzü Doktorları Afganistan’da ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor
GİRİŞ 16.09.2021 09:58 GÜNCELLEME 16.09.2021 09:58

Ülkede uzun yıllardır sağlık alanında hizmetlerini sürdüren Yeryüzü Doktorları, ciddi boyutlara ulaşan açlık sorunu ile mücadele için de 2020 yılından beri de beslenme sağlığı projeleri yürütüyor.

AFGANİSTAN'A GIDA YARDIMI VE TIBBİ DESTEK

Bu kapsamda Afganistan’ın 15 ilinde bulunan beslenme sağlığı merkezleri ve 11 mobil ekibi ile hamile/emziren anneler ve çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak muayene ve beslenme tedavileri uyguluyor, insanların yeniden hayata tutunmaları için sürekli ve kesintisiz olarak çalışıyor. Aynı zamanda temel gıdaya erişimin kısıtlı olduğu ülkede, Kunduz’a göç etmek zorunda kalan 329 aileye dağıttığı gıda paketleri ile destek oldu.

"DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Afganistan’da sağlık yardımlarının devamlılığının önemli olduğunu belirten Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Afganistan bizim çok uzun zamandır ilişkilerimizin güçlü ve köklü olduğu bir ülke. Bizler sağlık hizmetlerine ve gıdaya erişimin kısıtlı olduğu Afganistan’da, beslenme sağlığı merkezlerimiz ile sürekli hizmet veriyoruz.

Bununla birlikte temel gıdaya erişimi kolaylaştırarak ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bugünlerde, gıda paketleri dağıttık. Milyonlarca kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Afganistan’da çalışmalarımızı her zaman olduğu gibi bugün de sürdürüyor, bağışçılarımızın yardımları ile Afgan halkına destek olmaya devam ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den İran'a bir suçlama daha! 39 ülke harekete geçti
Türk tarihini değiştirebilecek yeni bir keşfe daha imza atıldı