Papa: "Bazıları ölmemi istese de hala hayattayım"

Katoliklerin ruhani lideri Papa şakayla karışık yaptığı bir açıklamada, Katolik Kilisesindeki bazı kişilerin son kolon ameliyatından sağ çıkmayacağını umduğunu ifade ederek, "Bazıları ölmemi istese de hala hayattayım" dediği kaydedildi.

Papa: "Bazıları ölmemi istese de hala hayattayım"
Papa: "Bazıları ölmemi istese de hala hayattayım"
GİRİŞ 21.09.2021 22:00 GÜNCELLEME 21.09.2021 22:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in, bu ay Slovakya'da Katolik bir tarikat olan Cizvitler ile yaptığı toplantıdaki konuşmaları Cizvit dergisi La Civilta Cattolica tarafından bugün yayınlandı.

Haberde, Papa’ya toplantıda bir kişinin sağlığı hakkında soru sorduğu ve Papa’nın şakayla karışık, "Bazıları ölmemi istese de hala hayattayım" cevabını verdiği aktarıldı. Toplantıda, sağlığının söylenenden daha ciddi bir durumda olduğunu düşünen piskoposlar arasında yeni papayı seçmek için görüşmeler olduğunu belirten Papa Francis, “Öyle olsun. Tanrıya şükür, iyiyim” dediği ifade edildi.

Toplantıda, Katolik Kilisesinin karşı karşıya olduğu bazı zorluklara değinen Francis’in, geri dönmenin doğru yol olmadığını ve ilerlemenin önemli olduğunu söyleyerek gelenekçileri hedef aldığı kaydedildi.

Papa’nın toplantı sırasında adını vermediği "büyük Katolik televizyon kanalını" kınadığı ve kanalın sürekli kendisine saldırdığı belirtilen haberde, Papa’nın "Kişisel olarak günahkar olduğum için saldırı ve hakaretleri hak edebilirim ama Kilise bunu hak etmiyor. Bu şeytanın işidir" ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Haberde, Papa’nın Katolik Kilisesi içindeki din adamlarından gelen eleştirilerin zaman zaman kendisini rahatsız ettiğini itiraf ettiği ve "Bazen sabrım tükeniyor, özellikle de gerçek bir diyaloğa girmeden karar verdiklerinde. Orada hiçbir şey yapamıyorum. Ancak onların fikir ve fantezi dünyasına girmeden ilerliyorum" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Papa’nın toplantıda ayrıca, din adamlarının "katılığına" karşı uyarıda bulunduğu ve "Tanrı'nın toplumun özgür olmasını istediğini" ifade ettiği aktarıldı.

Öte yandan Papa Francis, İtalya’nın başkenti Roma’daki Gemelli Hastanesi’nde sol kolondaki divertiküler daralma nedeniyle 4 Temmuz’da geçirdiği ameliyatın ardından 14 Temmuz’da taburcu edilmişti.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Vatikan
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kızılelma 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH Sana İslama iman etmen için süre veriyor iyi değerlendir.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Papaz efendi İslamla şereflenmeden cennet kapısı açılmaz. Son nefes gelmeden bildiğin gerçeğe dön ve bize katıl. Allah affedicidir. Papa okur mu burayı dersiniz
  Cevapla
 • ümit*korku 1 ay önce Şikayet Et
  tevbe kapısı açık papaz efendi, yol yakınken
  Cevapla
 • Halid Velid 1 ay önce Şikayet Et
  Üçüncü Kanala konuşuyor
  Cevapla
 • lord 1 ay önce Şikayet Et
  olmek degil gebermeni bekliyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe Kadıköy'de 90+3'te yıkıldı!
Son dakika: 24 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı!