Fransızların AKINCI TİHA'ya şaşkınlığı! Nasıl bu kadar hızlı?

Fransız yayın kuruluşu France 24, TEKNOFEST'e ana haber bülteninde Bayraktar TB2 ve AKINCI TİHA'ya yer verdi. Fransızlar, "Türkiye askeri teçhizatta tam bağımsızlığı hedefliyor" ifadelerine yer verdi.

GİRİŞ 27.09.2021 20:09 GÜNCELLEME 27.09.2021 20:49
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Türkiye'nin ve dünyanın en kapsamlı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e, Fransız yayın kuruluşu France 24'nin ana haber bülteninde yer verildi.

AKINCI'YA YOĞUN İLGİ

Ana haber sunucusunun "Muhabirlerimiz Türk askeri endüstrisinin yeni göz bebeği İHA'lara erişme fırsatı yakaladı" sözleriyle başlayan haberde, festival alandaki coşkuya yer verildikten sonra Bayraktar TB2 SİHA ve AKINCI TİHA üzerinden duruldu.

FRANSIZLAR ŞAŞKIN

Baykar'ın ürettiği İHA ve TİHA'nın ilgi gördüğüne dikkat çeken Fransızlar, haberde, Türkiye'nin sahip olduğu bu teknolojiler karşısındaki şaşkınlığını gizleyemeyerek Gündeme Dair Her Şey'in yaptığı çeviriye göre şu ifadelere yer verdi:

Libya ve Azerbaycan'daki başarısıyla birlikte Bayraktar TB2 SİHA, Türk savunma sanayisinin amiral gemisi halinde geldi. Gözlemcileri şaşırtan şey, bu cihazların nasıl bu kadar hızlı şekilde geliştirildiği. AKINCI henüz iki yıl önce prototip halindeydi. Türkiye askeri teçhizatta tam bağımsızlığı hedefliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 95
 • Yılmaz 11 ay önce Şikayet Et
  Çakma Gandi Kemale kalsa S400 bize ne gerek kim bize vuracak ki diyordu? Şimdi Kemal Lokomotifin arkasına Marolu, Seloyu, Davidsonu, İngiliz hanımı olan Mollakarayı ve ortalıkta nice çer çöp unutulmuş tarihi eser parti varsa taktı gidiyor. Çok da hızlı Makinist acemi yol bu hıza uyumlu değil ilk virajda hepsi savrulacak Olan Türkiyeye olacak geçmiş olsun şimdiden
  Cevapla
 • Kürt vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yar ve yardımcımız olsun .. sahada güçlü olan masada güçlü olur .. Rabbim 2 dönem daha Başkanı başımızdan eksik etmesin
  Cevapla
 • TEKKURT 11 ay önce Şikayet Et
  cehape nin halkı kimler; rumlar,ermeniler,yahudiler ve aleviler.
  Cevapla
 • Saha 11 ay önce Şikayet Et
  Acayip,rumların,ermeninilerin,yahudilerin yanında aleviler. Bu nasıl oluyor. Dhkpc kime çalışıyor.
  Cevapla
 • YKC 11 ay önce Şikayet Et
  Açıklanmayan yeni silahlar ve projeler var. Daha çok şaşıracaksınız.
  Cevapla
 • Osman yel 11 ay önce Şikayet Et
  Selim yorumcusuna cevap alacaklar kardeşim kafanı yorma fransizlarda alacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Referandum sonuçları açıklandı: NATO'dan çok sert açıklama!
Boru hattı açılışında mesaj: Rusya hakimiyeti dönemi sona erdi