BAE'den 'Orta Doğu'nun kiralık katili' Dahlan'a yasak!

Türkiye ile normalleşme dönemine giren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 'Orta Doğu'nun kiralık katili' olarak tanınan Muhammed Dahlan’ın siyasi, medya ve güvenlik alanlarındaki faaliyetlerini engelledi.

BAE'den 'Orta Doğu'nun kiralık katili' Dahlan'a yasak!
BAE'den 'Orta Doğu'nun kiralık katili' Dahlan'a yasak!
GİRİŞ 05.10.2021 02:48 GÜNCELLEME 05.10.2021 02:50
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Geçen hafta Mısır’a yerleşme talebi reddedilen Orta Doğu’nun kiralık katili Muhammed Dahlan’a bir şok da BAE’den geldi. BAE, Dahlan’ın siyasi, medya ve güvenlik alanındaki faaliyetlerini yasaklama kararı aldı.

Orta Doğu’nun kiralık katili olarak nitelendirilen Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in güvenlik danışmanı Muhammed Dahlan’ın BAE’deki tüm siyasi, medya ve güvenlik alanındaki faaliyetlerinin durdurulduğu iddia edildi. AlHaqiqa Post internet sitesinin haberine göre Filistin’den BAE’ye firar eden Muhammed Dahlan’ın zor zamanlar geçirdiği ve faaliyetlerinin yasaklandığı öne sürüldü.

MEDYA VE SEYAHAT YASAK!

Ayrıca Filistin, Mısır, Sudan ve İsrail ile normalleşme konularında Abu Dabi için yönettiği dosyaların tümü Tahnun bin Zayed’in kontrolünde olmak şartıyla sınırlandırıldı.

Kaynakların verdiği bilgiye göre Abu Dabi yönetimi, Dahlan’a yeni talimatlara uyma konusunda uyarıda bulundu.

Bu çerçevede Dahlan’ın medyada görünmemesi, yardımcılarıyla özel toplantılar yapmaması ve BAE yönetiminin izni dışında ülkeden ayrılmaması gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra Dahlan’ın ev hapsine benzer bir şekilde konutundan daha az ayrılması, evinin önündeki güvenlik güçlerinin sayısının artırılması ve Dahlan’ın ailesinin ülke içindeki hareketlerinin izlenmesi talimatı verildiği ifade ediliyor.

KRİZLERDE OYNADIĞI ETKİN ROLLE TANINIYOR

Birleşik Arap Emirlikleri'nin "Truva Atı" olarak çalışan Muhammed Dahlan, darbe, iç çatışma ve krizlerde oynadığı etkin rolle tanınıyor. Dahlan, "silahlı terör örgütü FETÖ/PDY ile 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirmek", "askeri ve siyasal casusluk" gibi suçlamalarla Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoriye eklenmesiyle yeniden gündeme geldi. Filistin'den kaçtıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yerleşen, bu ülkenin "truva atı" gibi çalışan Dahlan, burada BAE Veliaht Prensi MbZ’nin güvenlik danışmanı rolüyle BAE'nin "Yemen'den Libya'ya, Filistin'den Afrika'ya" yıkıcı politikalarını hayata geçirmekte başrol oynadı.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI / FURKAN BENLİ
YORUMLAR 25
 • Tufan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu pisliği itlaf eden MIT gözümde efsane olur.
  Cevapla
 • zübük34 1 yıl önce Şikayet Et
  tipsiz parayı koyacak yeri yokşu tipe bak
  Cevapla
 • MALL COBANI 1 yıl önce Şikayet Et
  MIT bu iti paketleyip Türkiye,ye getirip öttürmeli
  Cevapla
 • Memo 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yapıcak imralıda besliyecekmi
  Cevapla
 • isa 1 yıl önce Şikayet Et
  yasak getirene kadar suçluysa hapse at..kimi kandırıyorsunuz..
  Cevapla
 • vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  israilin adami kim para verirse onun islerini halediyor ayni bizim memleketteki bazi kisiler gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FBI, ABD Başkanı Joe Biden'ın evini aradı... "Gizli belge" skandalı büyüyor
Rumları panik sardı: Türk SİHA’ları Kıbrıs’ta uçarsa 200 bin kilometreyi kontrol eder!