CIA'da büyük panik: Yurt dışındaki onlarca muhbiri ifşa oldu

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), başta Rusya, Çin, İran ve Pakistan olmak üzere yurt dışındaki onlarca muhbirinin son yıllarda yakalandığı, öldürüldüğü veya ikili çalıştırıldığı ortaya çıktı.

CIA'da büyük panik: Yurt dışındaki onlarca muhbiri ifşa oldu
CIA'da büyük panik: Yurt dışındaki onlarca muhbiri ifşa oldu
GİRİŞ 06.10.2021 00:24 GÜNCELLEME 06.10.2021 00:24
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Amerikan New York Times gazetesi, istihbarata karşı koyma yetkililerinin, geçtiğimiz hafta CIA'nın yurt dışı istasyonlarına yolladığı bir bilgi notuna ulaştı.

Konuya ilişkin gazetede yer alan haberde, CIA'nın istihbarata karşı koyma merkezinin bilgi notunda, son birkaç yılda öldürülen, tutuklanan veya büyük olasılıkla ikili çalıştırılan onlarca yabancı muhbir tespit ettikleri belirtildiği öne sürüldü.

Bilgi notunda, Rusya, Çin, İran ve Pakistan gibi ülkelerin CIA muhbirlerini avladığı ve bazılarını ise ikili çalıştırdığı ileri sürülürken, teşkilatın istihdam yaparken muhbirlere çabuk güvendiği, yabancı istihbaratları azımsadığı ve işe almada aceleci davrandığı iddia edildi.

Çok sayıda muhbirin yakayı ele vermesinde yabancı istihbaratların biyometrik ölçümler dahil birçok yenilikçi teknolojiyi kullandığı belirtilen bilgi notunun bölgedeki CIA ajanlarını bilgilendirme amacıyla gönderildiği öne sürüldü.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Hakkı 1 ay önce Şikayet Et
  Kapitalist sistem para ve sermayeyi ön plana çıkardı. Mal biriktirme menfaatçilik arttı. Maneviyatı olmayan dinsiz insanlar kolayca para ile satın alınabilir oldu. Onun için ülke olarak ilk önce maneviyatımızı çok güçlendirmeliyiz. Dinimize vatanımıza milletimize bayrağımıza özen göstermeli sahip çıkmalıyız. bunlar birlik ve beraberliği perçinleyen değerlerdir. Ahlak, Doğruluk, Adalet, Hakkaniyet, Hoşgörü, Saygı ve Sevgi gibi unsurlara çok dikkat edilmeli.
  Cevapla
 • Şeyhoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Bizdekiler de 15 temmuzda
  Cevapla
 • Çorumlu 1 ay önce Şikayet Et
  Çöküşleri yakındır inşallah
  Cevapla
 • esteban41 1 ay önce Şikayet Et
  listede içimizdekilerden kimler var acaba ?
  Cevapla
 • delinin biri 1 ay önce Şikayet Et
  belli değilmi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Şanlıurfa'dan acı haber: 4 ölü, 3 yaralı!
Olay yeri incelemede tarihi buluş! Parmak izinden ayak boyu belirlenecek