İtalyan diktatör Mussolini'nin torunu, Roma belediye seçimlerinde en çok oyu aldı

İtalyan diktatör Benito Mussolini'nin torunu, Roma belediye seçimlerinde en popüler aday oldu.

İtalyan diktatör Mussolini'nin torunu, Roma belediye seçimlerinde en çok oyu aldı
İtalyan diktatör Mussolini'nin torunu, Roma belediye seçimlerinde en çok oyu aldı
GİRİŞ 06.10.2021 22:48 GÜNCELLEME 06.10.2021 22:48

Muhafazakar İtalya'nın Kardeşleri (Fratelli d'Italia) partisinden Rachele Mussolini hali hazırda anketlerde başı çekiyordu. Kesin olmayan resmi sonuçlara göre de neredeyse yüzde 98'inin sayıldığı sandıklardan 8 bin 200'den fazla oy adı.

2. dönemde de belediye meclis üyesi olarak hizmet edecek olan 47. yaşındaki Mussolini, soyadının popülaritesiyle hiçbir ilgisi olmadığında da ısrar etti.

"KİŞİ, NE KADAR AĞIR OLURSA OLSUN SOYADINDAN DAHA ÖNEMLİDİR"

Mussolini'nin torunu, İtalyan gazetesi La Repubblica'ya verdiği demeçte, "Kişi, ne kadar ağır olursa olsun soyadından daha önemlidir" dedi. İtalya'daki yerel seçimlerde sağcı partiler nispeten kötü performans göstererek Milano, Napoli ve Bologna gibi önemli şehirlerde belediye başkanlığı yarışını kaybettiler.

Ancak Roma'da, bu ay içinde sağcı aday Enrico Michetti ile eski merkez sol maliye bakanı Roberto Gualtieri arasında ikinci tur seçim yapılması planlanıyor.

BENİTO MUSSOLİNİ KİMDİR?

Benito Mussolini, 1922 yılında İtalya başbakanlığına geldikten sonra muhalif kişi ve kurumları ortadan kaldırmış ve II. Dünya Savaşında Hitler'in yanında yer alarak İtalya'yı büyük bir yıkıma sürüklemişti.

ETİKETLER
belediye seçimi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Piyasadaki fiyatlarla ilgili bomba sözler: Altında kazandıracak stratejiyi verdi
Renault'dan Türkiye'ye özel plan! Kararını açıkladı