Son dakika: ABD'li yetkili "F-35'lerden daha önemli" dedi itiraf etti: Çoktan kaybettik...

Pentagon’un siber güvenlik ve yapay zeka birimindeki yetkilisi Nicolas Chaillan istifa edip çarpıcı itiraflarda bulundu. Siber teknolojilerin F-35’lerden daha önemli olduğunu söyleyen Chaillan, Çin'e karşı çoktan kaybettiklerini söyledi.

GİRİŞ 12.10.2021 07:37 GÜNCELLEME 12.10.2021 09:36
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) bilgisayar yazılım sistemlerinden sorumlu en üst düzey yetkilisi Nicolas Chaillan, istifasının ardından birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son dakika: ABD'li yetkili

SİBER TEKNOLOJİ F-35'TEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ

Çin’in yapay zeka ve siber kapasite gibi alanlarda çok başarılı olduğunu vurgulayan uzman, önümüzdeki süreçte ABD’nin bu alandaki küresel hakimiyeti Çin’e kaptıracağını vurguladı.

Son dakika haberi: Kriz büyüyor! Tarihi tehdit: İlk vurulan ABD askeri olacak!Kriz büyüyor: İlk vurulan ABD askeri olacak!

Siber teknolojilerin savaş jeti F-35’lerden çok daha önemli olduğunu belirten Chaillan, “Bazı hükûmet birimlerinde, ABD’nin siber savunması “anaokulu düzeyinde” ifadeleriyle ABD için acı gerçeği dile getirdi.

Son dakika: ABD'li yetkili

Chaillan, yapay zeka konusunda Pentagon’la birlikte çalışmakta tereddüt eden Google’ı da “ABD’yi yavaşlatmakla” suçladı. Çin şirketlerinin bu durumun tam aksine Pekin yönetimiyle birlikte çalışmalarının zorunlu tutulduğunu beliren yazılımcı, ABD şirketlerinin bu hezimette pay sahibi olduğunu belirtti.

Çin lideri Şi Cinping'den Tayvan açıklaması: Birleşip 'Tek Çin' olalımÇin lideri Şi Cinping: Birleşip 'Tek Çin' olalım

Chaillan, tüm bu görüşleriyle ilgili olarak önümüzdeki haftalarda gizli oturumlarda ABD Kongresi’nde ifade vermek istediğini de açıkladı.

Son dakika: Pentagon'da istifa eden yetkili isimden çok konuşulacak itiraf!

ABD'LİLER SİBER SALDIRIDAN KORKUYOR

Pearson Enstitüsü’nün Associated Press-NORC Kamuoyu Araştırma Merkezi ile yürüttüğü anket çalışması, ABD’lilerin çoğunun bilgisayar sistemlerine yönelik siber saldırı tehdidinden endişe duyduğunu ortaya koydu. Katılımcıların yaklaşık üçte ikisinin, siber saldırı tehdidinden “çok veya aşırı derecede” endişelendiğinin saptandığı ankette, katılımcıların yaklaşık dörtte üçünün de Çin ve Rusya’nın ABD’nin siber güvenliğine tehdit olduğunu düşündüğü belirlendi.

Son dakika: Pentagon'da istifa eden yetkili isimden çok konuşulacak itiraf!

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 18
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  f 35 lerde 35x11,5 -17jant 26 kat lastik kullanılıyor bir iş makinasının lastiğinden daha kalın
  Cevapla
 • Emekli 1 ay önce Şikayet Et
  Süper gücünüzü bu zamana kadar üçüncü dünya ülkelerinden sömürdüğünüz beyin göçüyle sağladınız bunak Amerika,bundan sonra ne yapacaksınız.
  Cevapla
 • Metin Akarsu 1 ay önce Şikayet Et
  Newyork ve Londra merkezli Finans kaynakları Çin'e geçti, dünyada güvenilirliğini yitiren Batı dan Doğu'ya kaydılar, Kötü günler bitti daha kötüleri kapıda bekliyor. Rabbim ömrümüzü hayırlı kılsın. Müslümanları bir araya getirmek gerekiyor daha az canımız yansın diye. yapay zeka ile keyfe keder sahilde yürürken nakit ile aldığımız dondurmaya bile karışacaklar yakın gelecekte.
  Cevapla
 • Salih 1 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlar birbirini yemekle meşgul
  Cevapla
 • Cuma Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Roma bu zamana kadar gelmiş sadece gölgelerde saklanıyor. Düşmanı üstün göstererek büyük mızrağı saplama peşindeler. Çin ya itaat edecek yada kendisine verilen rolü üstlenecek.
  Cevapla
 • REŞAT SEV 1 ay önce Şikayet Et
  abd. artık sözü geçmez dünya düzeni değişti doğu ülkeleri gözünü açtı yapılan haksızlıkları gördüler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum