İşgalci İsrail polisi 11 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Ra’s el-Amud bölgesinde 11 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına aldı.

İşgalci İsrail polisi 11 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı
İşgalci İsrail polisi 11 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı
GİRİŞ 12.10.2021 20:51 GÜNCELLEME 12.10.2021 21:09
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberinde, adı belirtilmeyen Filistinli çocuğun İsrail polisine taş attığı gerekçesiyle gözaltına alındığı aktarıldı.

Öte yandan İsrailli insan hakları kuruluşu Peace Now’un (Barış Şimdi) sosyal medya hesabından yapılan fotoğraflı paylaşımda, iki kardeşiyle beraber oturan 11 yaşındaki çocuğun bir süre sonra gözaltına alındığı ifade edildi.

Paylaşımda, "Fotoğrafın ortasında oturan çocuk Kudüs’ün Batın El-Hava (Silvan) Mahallesi'nde yaşıyor. O ve tüm ailesi Yahudi yerleşimciler lehine evlerinden çıkarılmakla tehdit ediliyor." ifadelerine yer verildi.

Çocuğun annesi ile babasının da gün içinde gözaltına alındığı belirtilen paylaşımda, "11 yaşında bir çocuk, kendisine refakat edecek kimsesi yok, annesiz, babasız. İşte işgal böyle de görülüyor." değerlendirmesi yapıldı.

Filistin basınında yer alan haberlerde, söz konusu çocuğun adının Eyhem el-Hedre olduğu ve Doğu Kudüs’teki Ra’s el-Amud Mahallesi'ndeki okulundan çıkarken gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
gazze
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ali 1 ay önce Şikayet Et
    Yokmu bu gariplerin mazlumlarin sesini duyan.Uyanin müslümanlar uyanin Artik.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TBMM'de İBB'nin ihale oyununu ifşa etti! Eşyanın tabiatına aykırı, milyonda bir ihtimal
İşte Turkovac'ın diğer aşılardan farkı! (7 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)