İspanya'da öğrencilere "Kalamar Oyunu" (Squid Game) uyarısı

Dizi ve film platformu Netflix'in dünya çapında izlenen dizisi "Kalamar Oyunu" (Squid Game), çocuklarda şiddet eylemlerini artırdığı gerekçesiyle İspanya'da tartışma konusu oldu.

İspanya'da öğrencilere "Kalamar Oyunu" (Squid Game) uyarısı
İspanya'da öğrencilere "Kalamar Oyunu" (Squid Game) uyarısı
GİRİŞ 13.10.2021 23:02 GÜNCELLEME 13.10.2021 23:57
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Güney Kore yapımı diziye konu olan kaybedenin öldürüldüğü çocuk oyunlarının, İspanya'da bazı okullarda öğrenciler tarafından oynandığı ve şiddet eğilimlerinin arttığı bildirildi.

Dizinin 16 yaş altına yasak olmasına rağmen küçük yaştaki çocuklar tarafından da bilindiği ve bazı okullarda öğrencilerin bu oyunları oynamaya başladığını duyuran Madrid'deki bazı okul müdürleri, velileri uyaran yazılar göndermeye başladı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, velilere "Bu dizide iletilen değerler ve görüntüler, gelişim aşamasında olan anaokulu ve ilköğretim okullarındaki çocuklara ciddi şekilde zarar verebilir." uyarısı yapıldığı kaydedildi.

Psikologlar da bu tür dizilerin çocuklarda şiddeti normal gibi gösteren bazı önemli psikolojik sorunlar yaratabileceği uyarısında bulundu.

Kısa zamanda Netflix'in en çok izlenen dizisi olan "Kalamar Oyunu", İspanya'ya benzer şekilde Belçika ve İngiltere'de de tartışılıyor.

Belçika'da bazı okullar, dizideki oyunların şiddet içerikli bir şekilde okul bahçelerinde oynandığına ilişkin uyarılar yaparken İngiltere'de de polis, çocuklar arasında sosyal paylaşım sitelerinde benzer oyunların oynanmasına ilişkin mesajlar yayıldığının tespit edildiğini duyurdu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Adalı 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir anne baba şiddetli filmler izletmez. Bütün internet oyunların içerisinde Squid Game oyunları oynanıyor. Minecraft mesela en düzgün oyundu. Simdi onda bile mevcut. Nasıl koruycaz bu siddetten çocukları???
  Cevapla
 • Martli 3 ay önce Şikayet Et
  Allah a şükür ki tv seyretmiyorum
  Cevapla
 • Taha 3 ay önce Şikayet Et
  Tv'de değil ki!?
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  milyarları olan öz ağabey borç isteyen ucunda da ailesini kurtarmak borç batağından banka faizinden kurtulmak varken kardeşini bir kuruş vermiyor. dünya çıkar dünyası. çocuklar izleyip öğrenmeli. para ve çıkar söz konusu olduğundan nasılda dişlerini çıkarıyor canım cicimli ağızlar görsünler.
  Cevapla
 • Mat 3 ay önce Şikayet Et
  Bugün öğrencilerimden birkaçı sordu izlemiyor musunuz diye demekki gençler hemen etkilenip zehirleniyor
  Cevapla
 • Adalı 3 ay önce Şikayet Et
  Reis boşuna Netflix tepki göstermiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den İmamoğlu ve İBB'ye tepki: Sorumsuzluk
Çip stokları azaldı alarm verildi! Zam olarak geri dönecek