Norveç'teki oklu saldırıda yeni gelişme!

Norveç'te, 2 gün önce bir marketin yakınında oklu saldırı düzenleyen Danimarkalı Espen Andersen Brathen'in, akıl sağlığının yerinde olmadığı, saldırıyı psikolojik sorunları nedeniyle yaptığına dair güçlü deliller bulundu.

Norveç'teki oklu saldırıda yeni gelişme!
Norveç'teki oklu saldırıda yeni gelişme!
GİRİŞ 15.10.2021 20:36 GÜNCELLEME 15.10.2021 20:37
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Polis Müfettişi Per Thomas Omholt, yaptığı basın toplantısında, 37 yaşındaki Espen Andersen Brathen'ın 5 kişiyi öldürdüğü oklu saldırının altında psikolojik nedenlerin yattığına dair güçlü deliller tespit ettiklerini söyledi.

Omholt, saldırganın çok sayıda kişiyi okla vurduğunu 3 kişinin ciddi yaralandığını, ancak yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığını kaydetti.

Soruşturmanın tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Omholt, "İlk incelemelerimizde saldırganın akıl sağlığı yerinde değil ve psikolojik sorunları var, saldırıyı da çok önceden planlamış. Saldırı sonrası ok ve yaydan başka bir silah daha ele geçirdik. Üçüncü silahı soruşturmanın selameti için şimdi açıklamıyorum. 50 görgü tanığı var bunların da ifadelerine başvuruyoruz" ifadesini kullandı.

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, saldırganın uyuşturucudan ve anne ve babasını ölümle tehditten sabıkası bulunuyor.

Saldırı İslam ile ilişkilendirilmeye çalışıldı

Olayın hemen sonrası ok ve yayla 5 kişiyi öldüren 37 yaşındaki Danimarkalı Espen Andersen Brathen ile ilgili bütün bilgileri gizleyen Norveç makamlarının failin Müslüman olma ihtimali bulunduğunu paylaşarak, İslamofobik bir tavır sergilemesi eleştirilere neden olmuştu.

Saldırgan, 13 Ekim'de yerel saatle 18.13'te Kongsberg kasabasında bir marketin yakınında bulunanlara oklu saldırı düzenlemiş, saldırıda 5 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi yaralanmıştı. Olaydan yarım saat sonra polis tarafından yakalanan saldırgan tutuklanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • net 1 ay önce Şikayet Et
  açlık oyunlarına kendini fena kaptırmış.
  Cevapla
 • Hakkı 1 ay önce Şikayet Et
  Adamların nekadar güzel evleri var yav bu dünyada işi iş bunların
  Cevapla
 • Erhan 1 ay önce Şikayet Et
  O resimde gördüğün evler çok berbat şu an kuzeyde öyle bir evin içinden yazıyorum
  Cevapla
 • Kayserili 1 ay önce Şikayet Et
  Okunuzda boğulun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'nin asıl hedefi Türkiye mi? Emekli Albay açıkladı!
Vali Yerlikaya duyurdu: Motokurye hizmeti durduruldu