Mısırlı yetkililer: Türkiye'nin Etiyopya ve Fas'a SİHA satışını engelleyin

Türkiye'nin Fas ve Etiyopya'ya SİHA satacak olmasını eleştiren Mısırlı yetkililer, satışın durdurması için ABD ve Avrupa ülkelerinden yardım talep etti.

GİRİŞ 16.10.2021 08:15 GÜNCELLEME 17.10.2021 06:12
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Fas ve Etiyopya ile TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA) satış sözleşmeleri imzalaması Mısır'ı telaşlandırdı.

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan konuşan Mısırlı kaynaklar, Nil'deki hidroelektrik barajı konusunda anlaşmazlık yaşadığı Etiyopya'ya SİHA sevkiyatının durdurulması için ABD ve bazı Avrupa ülkelerinden yardım talep edildiğini iddia etti.

Mısırlı kaynaklar, Kahire ile Ankara arasında temas kurulmaya çalışılırken Etiyopya'ya SİHA satılmasının zaten gergin olan ilişkileri daha da gerginleştireceğini savundu.

KAYNAK: YENİ AKİT
YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Coşkun 1 ay önce Şikayet Et
  MISIR; Rumlara,yunanistana YALAKALIK Yaparken ,Çok mutluydu..Ne oldu,Nil nehri suyunun Ana kaynağı ETOPYADIR..Suyu önce kendi ihtiyacı için kullanacak ..Artan suyu alırsınız..
  Cevapla
 • MustafaUC 1 ay önce Şikayet Et
  Bu dediğiniz adalet cercevesi içinde olan bir anlayış sömürge altına girmiş bir ülkeden bunları beklememiz çok zor..Bu durumda ne yapacağız bunların dediğinin tam tersini gitsin derdini muhtara anlatsın
  Cevapla
 • Okunası yorum 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika ya da başka bir avrupa Ülkesi silah satarken birilerinden izin mi aliyorlar! Ülkeleri birbirine vurdurmak için önce fitne çıkarıp sonra aynı ülkelere silah satan ve zengin olan ülkeler izin mi alıyor??? Ya da birileri satışı iptal mi ediyor , lafını dahi etmiyorlar ki bu Sisi yardım istiyor ! Normalde kimin haddine satışı iptali teklifi , simdi Türkiye s400 lerin alımında ki gibi dik durursa çok yakın zamanda SIHA larimiz bütün dünya semalarında olacaktır. Insallah hükumet bu geliri halkın refahı için kullanır da hayat normale döner. Çünkü hayat çok pahali
  Cevapla
 • başkentli 1 ay önce Şikayet Et
  artık biz susuyoruz, sihalar konuşuyor-konuşturuyor :))))
  Cevapla
 • Her şey vatan icin 1 ay önce Şikayet Et
  O kadar. Sıradaki gelsin ne.oldu.mısır.havan.söndümü.başındaki.firavun.sisi daha çok uykuların kacacak
  Cevapla
 • Temel 1 ay önce Şikayet Et
  Bu MÜSLÜMAN aleminin derdi sıkıntısı bitmiyor bir avuç kendini bilmezler neyi belirsiz EJNEBİ ATAİSTLERE UŞAKLIK Yapıyorlar
  Cevapla
 • Tokay Ballıkaya 1 ay önce Şikayet Et
  Doğrudur.
  Cevapla
 • Talat 1 ay önce Şikayet Et
  Ata İst değil ate İst theologie=din ilimleri
  Cevapla
 • M z oluk 1 ay önce Şikayet Et
  Maalesef birbirimizi yemekten ilerliyemiyoruz bumu Müslümanlık anlamiyor
  Cevapla
 • Kara 1 ay önce Şikayet Et
  Reise güven, gerisini merak etme sennnnn
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Kupası'nda 4 büyüklerin rakipleri belli oldu!
Son dakika haberi: AK Parti ve MHP uzlaştı, Seçim barajı belli oldu