Fransa'da krizin adı 'Kıtlık!' Ülkede gıda krizi yaşanıyor, halk öfkeli

Avrupa'da birçok ülkede baş gösteren ekonomik kriz artarak devam ediyor. Avrupalı vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere erişemezken bu durum mağdur olan vatandaşlarda tedirginlik yarattı.

Fransa'da krizin adı 'Kıtlık!' Ülkede gıda krizi yaşanıyor, halk öfkeli
Fransa'da krizin adı 'Kıtlık!' Ülkede gıda krizi yaşanıyor, halk öfkeli
GİRİŞ 21.10.2021 02:52 GÜNCELLEME 21.10.2021 02:55
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Krizin vurduğu ülkelerden biri de Fransa oldu. Kıtlık sorunuyla karşı karşı kalan ülkede, marketlerin rafları boşaldı ve vatandaşların alım gücü düştü. Bu durum ülke gündeminin de en çok konuştuğu konulardan biri oldu ve medya kuruluşları manşetlerine kıtlıkla ilgili haberleri taşıdı. Öte yandan gıda krizine karşı Fransızların öfkesinin arttığı da manşetlere konu oldu.

Koronavirüs salgının ardından bir türlü toplanamayan Avrupa'da enerji ve akaryakıt krizinden sonra gıda krizi de baş gösterdi. Gıda krizinin en çok yaşandığı ülkelerden biri olan Fransa'da medya kuruluşları manşetlerde 'Kıtlık' uyarısı yaptı.

GAZETELER KRİZİ MANŞETLERİNE TAŞIDI

Ülkede faaliyet gösteren marketlerin rafları boşalırken, vatandaşların alım gücü de oldukça düştü. Fransa'da geçen yıl gayri safi yurtiçi hasıla yüzde 8,3 oranında düşüş gösterirken, Le Figaro gazetesi konuyla ilgili manşet yaptığı haberinde bu duruma değindi ve 1980 yılından sonra düşüş gösteren milli geliri kamuoyunun dikkatine sundu.

FRANSA'DA GIDA SEKTÖRÜNDE STOKLAR TÜKENİYOR

Öte yandan ülkede yayın yapan Liberation gazetesi de 'Kıtlık' uyarısında bulundu ve haberi manşete taşıdı. Gıda sektöründe stokların tükenmeye başladığı bildirilirken, vatandaşların yaşadığı maddi sıkıntılara da yer verildi.

HALK ÖFKELİ

Öte yandan Fransa'da gıda sorunu yaşayan vatandaşların öfkesinin arttığı da habere konu oldu.

YAZDIR
YORUMLAR 66
 • DüşmanFondaşMedya 1 ay önce Şikayet Et
  Youtube'da algıcı röportajcılar sürekli youtube videoları ile gençlerin beynini yıkıyor. Fondaş medya ve zombileri hergün devlet ve İslam düşmanlığı yapıyor. Hergün youtube ve twitter algıcı fondaş medya videolarını trendlere ve önerilen videolara koyuyor. Dünyada şuan küçük nüfuslu petrol zengini ülkeler dışında güllük gülistanlık bir ülke yok, Fransa'da 2018 yılından beri sarı yelekliler gösteri yapıyor şimdi anca pandemi sebebiyle susturuldular, ABD'de Türkiye nüfusu kadar evsiz var. Türkiye yanı başındaki savaşa ve teröre, pandemiye ve dünya krizine rağmen çok şükür iyi durumda. Reise destek olalım.
  Cevapla
 • Can 1 ay önce Şikayet Et
  Sanayi çağı çöktü.. artık batı medeniyeti bitti.. önümüzdeki yüzyıl medeniyetin ekonominin merkezi asya oldu
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Muhtemelen hepsi algı, millete açsın ama sesin çıkmasın demenin yolu bu, beraber batacaksınız!
  Cevapla
 • Öktem 1 ay önce Şikayet Et
  Afrika'daki milyonlarca katlettiğin mazlumun ahı çıkacak bu kader ALLAH'IN adaleti
  Cevapla
 • TürkMücahid 1 ay önce Şikayet Et
  REİSİM, HAKANIM..! avrupa ülkelerine,abdye ve münafık ların ülkelerine, TÜRKİYEMİZDEN GIDA İHRACATINI DURDURUN veya YARIYA İNDİRİN GÖRÜN NELER OLUYOR ..!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BAYKAR'dan Akıncı TİHA paylaşımı: Sevinçleri kameralara yansıdı
Omicron'da olağan dışı semptom (6 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)