AB'den Ukrayna'ya 600 milyon avro destek

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı Ukrayna'ya 600 milyon avro finansal destek verildiğini bildirdi.

AB'den Ukrayna'ya 600 milyon avro destek
AB'den Ukrayna'ya 600 milyon avro destek
GİRİŞ 25.10.2021 19:45 GÜNCELLEME 25.10.2021 19:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

AB Komisyonu, Ukrayna'ya Kovid-19'un ekonomik etkilerine karşı hazırlanan makro-finansal destek programı çerçevesinde yeni kredi diliminin serbest bırakıldığını açıkladı.

Ukrayna'nın kamu maliyesi, yönetim, hukukun üstünlüğü, iş ortamının iyileştirilmesi, sektörel reformlar ve kamu iştirakleri ile ilgili ile ilgili taahhütlerini yerine getirdiği belirtilen açıklamada, AB'nin destek programı kapsamında Ukrayna'ya 600 milyon avro sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, AB'nin yapılan çeşitli makro finansal destek programları kapsamında Ukrayna'ya toplam 4,4 milyar avro kredi verdiği vurgulandı.

AB, yakın çevresindeki ülkelere ekonomik kriz dönemlerinde makro-finansal desteklemeler sağlayabiliyor.

Söz konusu kredilerin AB tarafından serbest bırakılması için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

AB mali yardımları, söz konusu ülkenin normal şartlarda piyasalardan alabileceği kredilerden çok daha uygun ödeme koşulları içeriyor.

ETİKETLER
avrupa birliği
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • net 2 ay önce Şikayet Et
    AB ABD BDT ülkelerini birer birer rusyadan koparıp rusyayı yalnızlaştırıp sibiryaya çökmeyi planlıyor. Oradaki türk milletlerini desteklemek ezdirmemek korumak için çok güçlü olmamız lazım, Türk Turan dünyasının çok güçlü olması lazım. Güçlü bir Türk dünyası orta asyanın orta doğunun afrikanın balkanların kafkasyanın huzur için gerekli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
5 metre karda, 1 kilometrelik yolu 1,5 saatte açtılar!
Bilim insanları inanamadı! Eşsiz keşif: Dünyanın en büyüğü ortaya çıktı!