Son dakika: ABD'den koronavirüs aşısı kararı: Oy birliğiyle kabul edildi!

Son dakika: ABD’de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) bağlı danışma paneli, Pfizer/BioNTech tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşının 5-11 yaş grubu çocuklara uygulanmasını oy birliğiyle tavsiye etti.

GİRİŞ 03.11.2021 01:57 GÜNCELLEME 03.11.2021 09:08
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Son dakika: ABD’de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) bağlı danışma paneli, Pfizer/BioNTech tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşının 5-11 yaş grubu çocuklara uygulanmasını oybirliğiyle tavsiye etti.

ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Aşılar ve İlgili Biyolojik Ürünler Danışma Komitesi'nin Pfizer/BioNTech'in Covid-19'a karşı geliştirdiği aşının 5-11 yaş grubuna normal dozun 3'te 1 oranında uygulanması yönündeki tavsiye kararının ardından 29 Ekim'de aşının 5-11 yaş grubuna uygulanmasına izin vermişti. Kararın ardından ülkedeki 28 milyon çocuğun Covid-19'a karşı aşılanması için bir adım daha atılmıştı.

FDA’nın ardından ABD'de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'ne (CDC) bağlı danışma paneli, Pfizer/BioNTech tarafından Covid-19'a karşı geliştirilen aşının 5-11 yaş grubu çocuklara uygulanmasını oybirliğiyle tavsiye etti.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Direktörü Jeff Zients düzenlediği basın toplantısında, söz konusu yaş grubu için Pfizer/BioNTech tarafından özel olarak hazırlanan milyonlarca aşı dozunun önümüzdeki birkaç gün içinde dağıtım merkezlerine ulaşmaya başlayacağını ve federal hükümetin söz konusu yaş grubunda olan tüm çocuklar için yeterli sayıda aşı dozu satın aldığını aktarmıştı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 8
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya çocuğunuzu koruyacak, ya da birine ipootek ettiğiniz karar mekanızmanıza sığınarak sorumluluğu atmaya çalışacaksınız. Ancak sonuçta, çocuklarınız için tek sorumluluk sizdedir. Kendinizi koruyamadınız, bari çocuklarınızı koruyun.
  Cevapla
 • doğru sözlü 1 yıl önce Şikayet Et
  Hani bizde % 60, olmadı,65, yok yetmez 70 ,hayır, 80, aslında 85'i aşılansa kurtuluyorduk meşhur uzmanlara göre, ne oldu. Aşılama oranı istedikleri seviyeyi çoktan geçti ama ölümler 200 ün üzerinden hiç inmiyor. Önceden vefat sayıları azalır, artar, tekrar azalırdı. Kaç aydır neden hiç düşmüyor. Niye cevap veremiyorlar. Vaka sayıları da aynı şekilde had safhada. Neden hiç azalmıyor. Açıklasınlar.
  Cevapla
 • ÖZ vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  kralı gelse çocuklarıma aşı yaptırmam o kadar.
  Cevapla
 • FTY 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastalığı Engellemeyen Ne olduğu belirsiz sıvıları çocuklarımıza asla yaptırmamalıyız.
  Cevapla
 • Sivaslı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir aya kalmaz bizde de 5-11 arasına uygulanır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İTÜ'deki sınav, Mustafa Şentop'un oğlu yüzünden değil usulsüzlükten iptal olmuş
ABD'nin F-16 kararı sonrası Yunan basını karıştı: Türkiye düşmanına sarıldılar