Bakir İzetbegoviç: Erdoğan çok güçlü bir lider

Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi Bakir İzetbegoviç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin detaylarını anlatarak, " Erdoğan, çok güçlü ve iyi ilişkiler kuran bir lider. Bundan faydalanmamız lazım." dedi.

Bakir İzetbegoviç: Erdoğan çok güçlü bir lider
Bakir İzetbegoviç: Erdoğan çok güçlü bir lider
GİRİŞ 08.11.2021 17:50 GÜNCELLEME 08.11.2021 17:50
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Bosna Hersek Kurucu Başkanı Aliya İzetbegoviç'in oğlu ve Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi Bakir İzetbegoviç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü ve iyi ilişkiler kuran bir lider olduğunu, Bosna Hersek'in bundan faydalanması gerektiğini söyledi.

İzetbegoviç, yerel bir televizyona yaptığı açıklamada, İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını paylaştı.

"ERDOĞAN ÇOK GÜÇLÜ LİDER"

Erdoğan ile 2 saat süren toplantıda birçok konuyu ele aldıklarını ifade eden İzetbegoviç, "Erdoğan'ın (Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic) Vucic ve (Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Sırp üyesi Milorard Dodik) Dodik ile iyi ilişkileri var. Erdoğan, çok güçlü ve iyi ilişkiler kuran bir lider. Bundan faydalanmamız lazım." dedi.

İzetbegoviç, Balkan bölgesinden insanların göç etmesine neden olan sorunlar üretmek yerine Türkiye'nin desteklediği Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi'ne odaklanmak gerektiğine işaret ederek, Türkiye'nin yardımcı olabileceği iyi işlerin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

İzetbegoviç, 2 Kasım'da Vahdettin Köşkü'nde Erdoğan ile görüşmüştü.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 12
 • meg 2 yıl önce Şikayet Et
  birazda siz yüreklensenizde reisin yükünü azaltsanız
  Cevapla
 • Birtürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Aha bir sırp lütfü daha
  Cevapla
 • Kul insan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bosna Hersek Karadağ Kosova Kuzey Makedonya birleşmeli. Hirvatistandan Bulgaristan'a kadar 3 gidiş 3 dönüşlü otoyol yapılmalı. Müslümanlar bu yoldan geçerek Müslümanları kalkındırmalı. Sırbistan avcunu yalasın.
  Cevapla
 • Ata 2 yıl önce Şikayet Et
  Dedeagac a neden helikopterler indiği anlaşıldı maksat türkiye değil bosnahersek
  Cevapla
 • ALLAHIN KULU 2 yıl önce Şikayet Et
  Amerika'nın başına gelmiş geçmiş bugüne kadar en büyük bela REİSİMİZ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye, 5 bin metreden çıkaracak! 15 milyar dolarlık yatırım
Seçimden sonra yeni bir dolarizasyon olur mu?