YTB yurt dışındaki Türkleri bir araya getirdi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Fransa’nın Strazburg şehrinde yurt dışındaki avukat ve hukukçuları bir araya getirdi.

YTB yurt dışındaki Türkleri bir araya getirdi
YTB yurt dışındaki Türkleri bir araya getirdi
GİRİŞ 22.11.2021 11:38 GÜNCELLEME 23.11.2021 11:38

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar için çeşitli alanlarda birçok çalışmalara imza atan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 19-21 Kasım tarihleri arasında yurt dışındaki Türk hukukçuları buluşturdu. Strazburg’ta düzenlenen programa 13 Avrupa ülkesinden 65 avukat ve profesyonel hukukçu katıldı.

YTB HUKUKÇULARI BİR ARAYA GETİRDİ

Buluşma kapsamında; nüfus ve vatandaşlık işlemleri, uluslararası tebligat, emeklilik ve çifte vergilendirme konuları başta olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlar için önem arz eden Türk kamu hizmetlerine dair seminerler yapıldı. Seminerler, ulusal ve uluslararası alanda deneyimli uzmanlar, akademisyenler ve kamu kurum temsilcileri tarafından verildi.

YTB’nin 2012 yılından beri düzenlediği ve gelenekselleşen “Yurtdışı Hukukçular Buluşması” Avrupa'nın farklı bölge ve alanlarda görev yapan Türk kökenli hukukçuların kendi aralarında iletişim ağı kurmalarına da imkân sağlanıyor.
 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Almanya'da yakalanan Serkan Akbaba, Türkiye'ye getirildi
GENAR'ın son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan'ın oylarında sıçrama!