Almanya'da patlayan vakalar sonrası acil durum kararı!

Almanya'da korona salgınında vakalar son 24 saatte 75 bin 991 ile rekor seviyeye ulaşırken virüsten ölenlerin toplam sayısı 100 bini geçti. Alman hükümeti, "Bu ülkede benzerini yaşamadığımız acil duruma doğru gidiyoruz." açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 25.11.2021 12:34 GÜNCELLEME 25.11.2021 13:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Robert Koch Enstitüsü, ülkede son 24 saatte 75 bin 991 yeni vakanın görüldüğünü ve 351 kişinin daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Böylelikle toplam vaka sayısı 5 milyon 573 bin 756'ya çıkarken COVID-19'dan ölenlerin sayısı 100 bin 119'a ulaştı.

Ülke genelinde yoğun bakım ünitelerinde 4 bin 70 hastanın bulunduğu, bunlardan 2 bin 124'ünün entübe edildiği aktarıldı.

ALMANYA HÜKÜMET SÖZCÜSÜ: ACİL DURUMA GİDİYORUZ

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Angela Merkel’in ülkede yeni hükümeti kuracak partilerin liderleriyle salgındaki ciddi durumu görüştüğü bilgisini paylaştı.

Durumun dramatik olduğunu belirten Seibert, "Bu ülkede benzerini yaşamadığımız acil duruma doğru gidiyoruz. Hastaneler hızla doluyor. Yataklar ve mevcut yoğun bakım personeli azalıyor." dedi.

HASTANELER ALARM VERİYOR

Alman Disiplinlerarası Yoğun Bakım ve Acil Tıp Derneği Başkanı Gernot Marx, bazı hastanelerin halihazırda "akut aşırı yüklenme" ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Hastanelerin kapasitenin sınırına geldiği Thüringen eyaletinin Sağlık Bakanı Heike Werner ise eyalet meclisinde 14 hastanın ülkenin kuzeyindeki eyaletlere nakledileceğini açıkladı.

Başka hastaların da bunları takip edeceğini aktaran Werner, "Umarım Hamburg, Bremen, Aşağı Saksonya ve Schleswig-Holstein eyaletindeki hastaneler gelecekte de bu hastaları da kabul etme durumunda kalmayı sürdürürler." dedi.

Almanya, geçen hafta koronavirüs tedbirlerini sıkılaştırma kararı almıştı. Salgından en fazla etkilenen bölgeler için kapanma talimatı verilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • çoban 2 ay önce Şikayet Et
    Aşı olma oranı en yüksek, aşı üreticisi bir ülkenin düştüğü hale bakın. yazık. virüsü aşılılar mı bulaştırıyor sorusu kesinlikle güzel bir soru. cevap: evet.
    Cevapla
  • Mahmut 2 ay önce Şikayet Et
    Çok mükemmel aşının anavatani değil mi burası?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kabaktepe'den İmamoğlu'na Nasreddin Hocalı fıkra göndermesi
İmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi biz verdik