Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık

Güney Afrika Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Güney Afrika’nın Covid-19’un yeni mutasyonunu erken tespit ettiği için alkışlanmak yerine cezalandırıldığı ifade edildi.

 Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık
Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık
GİRİŞ 28.11.2021 00:30 GÜNCELLEME 28.11.2021 00:30
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Güney Afrika’da Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron’un tespit edilmesinin ardından birçok ülke yeni mutasyonunun kendi topraklarında yayılması önlemek amacıyla başta Güney Afrika olmak üzere bir çok Afrika ülkesine seyahat kısıtlaması uygulamaya karar verdi.
 

Hızla yayılıyor! DSÖ yeni varyantın adını duyurdu! Hızla yayılıyor! DSÖ yeni varyantın adını duyurdu!


Uygulanan seyahat kısıtlamalarının ardından açıklama yapan Güney Afrika Dışişleri Bakanlığı, uygulanan seyahat kısıtlamalarını eleştirerek, söz konusu kısıtlamaların ve yasakların gelişmiş genomik dizilimleri ve yeni mutasyonları daha hızlı tespit etme yeteneği nedeniyle Güney Afrika'yı cezalandırmaya benzediğini açıkladı.
"Mükemmel bilim alkışlanmalı ve cezalandırılmamalı" ifadelerini kullanan Bakanlık, dünyanın başka yerlerinde yeni mutasyonların keşfedildiğini ve verilen reaksiyonun tamamen farklı olduğunu vurguladı.

NU VARYANTI

ÇOK SAYIDA ÜLKEDE GÖRÜLDÜ

Omicron mutasyonu şu ana kadar Güney Afrika, Botsvana, Belçika, İngiltere, İsrail, Hong Kong, Almanya, İtalya’da tespit edilirken, Çekya’da ise 1 şüpheli vaka olduğu ifade edildi.

Güney Afrika'dan Hollanda'ya giden 61 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı
Hollanda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, dün Güney Afrika'dan iki uçakla Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a gelen yaklaşık 600 yolcunun teste tabi tutulduğu ve 61 yolcunun korona virüs testinin pozitif çıktığı bildirilmişti.
 

5 ülkeden Türkiye'ye girişler yasaklandı! Dünyadan peş peşe duyurular5 ülkeden Türkiye'ye girişler yasaklandı! Dünyadan peş peşe duyurular


Schiphol Havalimanı'na gelen ve test sonucu pozitif sonuçlanan yolcuların otelde karantinaya alınacağı aktarılmış, "Vakaların, Omicron olarak adlandırılan yeni mutasyon türü olup olmadığını araştırıyoruz" denilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Selin 1 ay önce Şikayet Et
  Asi olun başka çare yok maske takalım kalabalığa zorunlu olmadıkça girmeyelim el yıkama ve çantada kolonya,ve merak etmeyin haziran✌
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 1 ay önce Şikayet Et
  siyonist kafir iblis yahudiler ve itleri kâfirler dünyayla oyun oynuyor.
  Cevapla
 • Gerçek Yorum 1 ay önce Şikayet Et
  Dünya ekonomisinin daha çok para basmasını istiyorlar sonra tüm ülkeler iflas sonra gelsin yeni dünya düzeni.Kaydedin 6-9 ay içerisinde hatırlarsınız birileri biliyordu diye.
  Cevapla
 • 25663445 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Afrika ile yakınlaştı ondan olsa gerek!!!
  Cevapla
 • Ahmet mete 1 ay önce Şikayet Et
  Listedeki bütün varyantlar gelecek işin kötüsü siz bunların ne olduğunu bile bilmeden inanıp etkisine kapılıp panik yapacaksınız. Yazık acıyorum size.
  Cevapla
 • Vatandaş Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Son bir ay içinde çevremde senin gibi UKALALIK yapanlardan 2 kişi hayatını kaybetti. Her ikisininde tespit ve vefatı arasındaki süre 7 günün altında. Sonuncusu AB üyesi bir ülkenin vatandaşı (Türk değil) ve yarın defin edilecek. Siz kendinize acıyın.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Ağza bak hele.Bize yazıkmış acıyormuş.Sen dünyada yaşamıyorsun galiba.Biz de biliyoruz bunun biyolojik silah olarak üretildiğini, kurtulmak için elinden bir şey geliyor mu sen onu söyle.İlla birine acıyacaksan , git kendine acı, senin daha çok ihtiyacın var
  Cevapla
 • He he 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yorumu kayıtla kardeş Nefes almanın ne demek olduğunu koronaya yakalanınca yazarsın Acıyorum sana şimdiden
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 26 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
Fatih Portakal da İmamoğlu'na isyan etti! Açtı ağzını yumdu gözünü