İsrailli vekilden 'Filistinlileri öldürün' çağrısı

Gardiyanlara İsrail cezaevlerindeki Filistinlileri öldürme yetkisi talebiyle gündeme gelen Dini Siyonizm Partisi Milletvekili Itamar Ben-Gvir, şimdi de İsraillilere yönelik saldırıda bulunan Filistinlilerin öldürülmesi çağrısında bulundu.

İsrailli vekilden 'Filistinlileri öldürün' çağrısı
İsrailli vekilden 'Filistinlileri öldürün' çağrısı
GİRİŞ 06.12.2021 15:48 GÜNCELLEME 06.12.2021 15:48
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Eski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yakınlığıyla bilinen aşırı sağcı milletvekili ve Yahudi Gücü Partisi lideri Ben-Gvir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail hükümetinin, saldırı gerçekleştiren herhangi bir teröristi öldürerek, teröristin evini yıkarak ve ailesini sınır dışı ederek, teröristlere net bir mesaj göndermesinin zamanı geldi.” dedi.

Ben-Gvir, “Bu şekilde caydırıcılık gerçekleşir ve başka saldırıları önlemede başarılı oluruz.” ifadelerini kullandı.

Pazar günü de Ramallah’ın batısındaki Ofer Askeri Cezaevini ziyaret eden Ben-Gvir, ziyareti sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün (pazar) Ofer Hapishanesi İç Güvenlik Komitesi üyesi arkadaşlarımla gezdim. Yetkiliyi, ülkedeki hapishanelerin durumu ve en kötü düşmanlarımızla karşı karşıya kalan gardiyanların kutsal görevlerini ve yetersizliklerini uzun uzun dinledim.” demişti.

Ben-Gvir, “Hayati tehlike arz eden durumlarda öldürmek için ateş etmek yetkisinin Cezaevi Teşkilatına verilmesi konusu desteklenmelidir.” ifadelerini kullanmıştı.

İsrail polisi, 4 Aralık Cumartesi günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı’nda bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle ateş ettiği 25 yaşındaki Filistinli Muhammed Selime’yi yere düşmesine rağmen yakın mesafeden bir kez daha ateş ederek öldürmüştü.

Dünya kamuoyunda büyük bir yankı uyandıran olay, Filistin toplumunun ve devletinin de sert tepkisine neden olmuştu.

YORUMLAR 8
 • Serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Madem bu kadar ileri gidilecek hava limanlarında, sokaklarda işyerleri olan ve alânen bilinen bütün yahudilere ölüm. Savunmasız masum insanlara karşı bütün devletler ve devletin beslemeleri çok cesur davranıyorlar silahlarla, toplarla bizler taş atmaya devam Vesselam
  Cevapla
 • millet. 2 yıl önce Şikayet Et
  yüzsüzler kovulmuş şeytanlar.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  büyük İsrail i kurdular . demek ki sıra sıra bütün müslüman lari yok etcekler talan etcekler . toprak lari büyütüp devam etcekler nüfusu çoğaldıkça bize ve diyer sinir ülkelere saldırıp alacaklar. bütün müslümanlar birleşerek israli yok edilmeli . dollar la parayla hakim oldular dünyaya zaten.
  Cevapla
 • BLAUBERG 2 yıl önce Şikayet Et
  Deli bunlar.
  Cevapla
 • lubkam fusuy 2 yıl önce Şikayet Et
  Filistinli yetim ve kimsesizleri öldüren İsrailliler öldürülsün. Kısasa kısas.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak 14 milyar dolar zarar etmişti! Başkan Erdoğan'ın ziyaretinde bir taşla iki kuş
Dünyada sadece iki tanesi ulaşabildi! İşte Trilyon dolarlık şirketler...