İrlanda'yı "BARRA" VURDU: Binlerce ev ve iş yeri elektriksiz kaldı

İrlanda genelinde "Barra" fırtınası etkili oluyor. Fırtına sonucu oluşan şiddetli rüzgar ve yağış nedeniyle yaklaşık 60 bin ev ve iş yerine elektrik verilemedi.

İrlanda'yı "BARRA" VURDU: Binlerce ev ve iş yeri elektriksiz kaldı
İrlanda'yı "BARRA" VURDU: Binlerce ev ve iş yeri elektriksiz kaldı
GİRİŞ 08.12.2021 17:48 GÜNCELLEME 08.12.2021 17:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Olumsuz hava koşulları dün İrlanda genelinde yaygın aksamalara neden olurken Kuzey İrlanda'da da yüzlerce ev ve iş yerinde elektrik kesintileri yaşandı.

Şiddetli fırtına, Kuzey İrlanda'da County Down'daki Ballywalter limanında duvarın çökmesine ve bazı ağaçların devrilmesine neden oldu.

İrlanda Meteoroloji Servisinden yapılan açıklamada, şiddetli yağış ve rüzgar sebebiyle bazı bölgelerde "turuncu alarm" verildiği ve fırtınanın iki gün boyunca hayati tehlike oluşturabileceği ifade edildi.

FIRTINA 130 KİLOMETREYE ULAŞTI

Fırtınanın hızı, bazı bölgelerde saatte 130 kilometreye ulaştı.

İrlanda'da elektrik dağıtım şirketi ESB Networks'ten yapılan açıklamada, yaklaşık 60 bin müşterinin elektriksiz kaldığı, Donegal, Cork, Wexford ve Kerry'deki 26 bin müşteriye ise fırtına nedeniyle ana şebekeden gelen içme suyunun güvenli olmadığı yönünde uyarı yapıldı.

İngiltere Çevre Ajansı da ülke genelinde bazı bölgeler için sel uyarısında bulundu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • İstanbul 1 yıl önce Şikayet Et
    Yüz binlik Şehirleri Devlet diye yutturuyorlar bize Ab de 5 devlet var ama reklamları ab 33 devletten oluşan dev birliktir)))) Adamlar hep dev aynasındalar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MİT'ten nefes kesen operasyon: Mehmet Akin etkisiz hale getirildi!
Bu sabah milyonlarca kişinin telefonu aynı anda çaldı: işte sinsi planın perde arkası