ABD'de İslam düşmanı gruplara 106 milyon dolara yakın fon sağlandı

​​​​​​​ABD’de 2017-2019 döneminde Müslüman karşıtı gruplara 106 milyon dolara yakın kaynak aktarıldığı ortaya çıktı.

ABD'de İslam düşmanı gruplara 106 milyon dolara yakın fon sağlandı
ABD'de İslam düşmanı gruplara 106 milyon dolara yakın fon sağlandı
GİRİŞ 12.01.2022 16:44 GÜNCELLEME 13.01.2022 15:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Amerikan İslam İlişkileri Konseyince (CAIR) yayımlanan "Ana Akımda İslamofobi" adlı raporda, ülkedeki Müslüman karşıtı gruplara yapılan finansal yardımlar derlendi.

Raporda, incelenen en büyük İslam düşmanı 50 hayır kurumu ve vakfı arasından 35'inin 2017-2019 döneminde 26 Müslüman karşıtı gruba 105 milyon 865 bin 763 dolar aktardığının tespit edildiği açıklandı.

CAIR Ulusal Araştırma ve Savunuculuk Koordinatörü Huzaifa Shahbaz, raporun, ABD’deki Müslümanlar ve İslam hakkında yanlış bilgi yayan İslam düşmanı ağının iyi finanse edilerek aktif şekilde çalıştığının bir sır olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

Shahbaz, "Bugün bağışçı topluluk, fonların nefret gruplarına gitmesini önlemek için net politikalar oluşturmalı " dedi.

İslamofobi Avrupa eğitim sistemini de kirletiyorİslamofobi Avrupa eğitim sistemini de kirletiyor

Avrupa'da İslam düşmanlığını yasal hale getirme adımlarıAvrupa'da İslam düşmanlığını yasal hale getirme adımları

Büyük skandal: 'Türkiye'ye gitme zamanı geldi, burada istenmiyorsunuz' diyerek saldırdılarBüyük skandal: 'Türkiye'ye gitme zamanı geldi, burada istenmiyorsunuz' diyerek saldırdılar

BAĞIŞ YAPAN KURUMLAR İLE FONLANAN GRUPLARIN İSİMLERİ PAYLAŞILDI

Bağış yapan kuruluşlar arasında Fidelity ve Schwab gibi ana isimlerin yanı sıra Yahudi Cemaat Fonu ile Ulusal Hıristiyan Yardım Vakfı gibi inanç temelli hayır kurumları da yer aldı.

Müslüman karşıtı faaliyetleri desteklemek için milyonlarca dolar katkıda bulunan Adelson Aile Vakfı gibi özel aile vakıflarının da bilgisi paylaşıldı.

Raporda listelenen Müslüman karşıtı nefret grupları arasında ise Amerikan Hukuk ve Adalet Merkezi (ACLJ), Gatestone Enstitüsü, Güvenlik Politikası Merkezi, Orta Doğu Forumu, Orta Doğu Medya Araştırma Enstitüsü, David Horowitz Özgürlük Merkezi, Clarion Projesi ve Terörizm Araştırma Projesi gibi isimler yer aldı.

Raporda, 2019-2020'de CAIR’in ülke genelinde 6 binden fazla İslamofobik içerikli şikayet aldığına işaret edilerek, okullarda Müslüman öğrencilere yönelik zorbalık, Amerikan siyasetinde öne çıkan 40'a yakın İslamofobik söylem ve ülke genelinde 16 civarında camiye yapılan saldırılara ilişkin de detaylara yer verildi.

İSLAM DÜŞMANLIĞI İZLEME SİTESİ FAALİYETE SOKULDU

Washington D.C. merkezli Müslüman sivil haklar grubu, Müslüman karşıtı olayları izleme sitesi "Islamophobia.org" adlı siteyi yeniden faaliyete geçirdiğini duyurdu.

Sitede, İslam düşmanlığı bağnazlığı yayan Müslüman karşıtı örgütlerin ve bireylerin profillerinin sergileneceği, sitenin önyargı karşıtı araçlar, İslam düşmanlığına karşı neler yapılması gerektiği gibi alanlarda hizmetler sunacağı kaydedildi.

YORUMLAR 2
  • Hakikat 10 ay önce Şikayet Et
    Bu dünyada ya hakka destek olursun yada batıla destek olursun böylece herkes ahirette gidilecek 2 yerden birini kendi isteğiyle garantilemiş olur.
    Cevapla
  • Koyulhisarlı 10 ay önce Şikayet Et
    Dikkat ederseniz Ortadoğu grubu, ortadoğu medya vb. gruplar var . Finansmanlar anlaşılan Yahudi gruplar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
EYT için yeni yaş aralığı gündemde! Erkekler ve kadınlarda emeklilik yaşı hesabı
İspanya'dan Galatasaraylıları heyecanlandıran Ronaldo iddiası!