Papazlar savaş uçaklarını kutsadı: Yunanistan ilk parti Rafalelarına kavuştu

Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı 18 adet Rafale savaş uçağının ilk partisinin (6 adet) Yunan topraklarına iniş yaptığı belirtildi. Miçotakis törende Türkiye'yi hedef alırken, Yunan din adamları da savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı.

GİRİŞ 20.01.2022 09:14 GÜNCELLEME 20.01.2022 09:16
Bu Habere 379 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı 18 adet Rafale savaş uçağının ilk partisinin (6 adet) Yunan topraklarına iniş yaptığı belirtildi.

Kritik gelişme, Fransa'nın Yunanistan Büyükelçiliğinin Twitter hesabından duyuruldu.

Uçaklar, Tanagra Hava Üssü'ne sevk edildi. Rafale savaş uçakları Tanagra'ya inmeden önce Yunan Hava Kuvvetlerine bağlı Mirage 2000-5 uçaklarıyla beraber Atina Akropolisi üzerinde bir uçuş gerçekleştirdi.

2023'E KADAR TÜM UÇAKLAR TESLİM EDİLECEK

Yunanistan, Ocak 2021'de Fransa ile 2.3 milyar euroluk bir anlaşma imzalayarak 18 adet Rafale savaş uçağı siparişi vermişti. Yapılan anlaşma kapsamında Dassault firması Yunanistan'a, 12'si ikinci el 6'sı sıfır olmak üzere toplam 18 jeti 2023'e kadar teslim edecek.

KARŞILAMA TÖRENİNE KİMLER KATILDI?

Karşılama törenine Yunan Başbakanı Miçotakis, Yunan Savunma Bakanı Panagiotopoulos, Yunan Savunma Bakanı Floros, Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı Blioumis ve Fransa’nın Atina Büyükelçisi Patrick Mezonav katıldığı ifade edildi.

Uçaklar Tanagra Hava Üssü'ne indi

TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

Miçotakis konuşmasında ayrıca Türkiye'yi kast ederek "21'nci yüzyılda, komşu ülkelerden gelen tehditlere ve tarih ile coğrafyanın saptırılması çabalarına yer yoktur. Yunanistan'ın kapıları, her türlü tehdide kapalıdır. Diyalog penceresi de her zaman açıktır" şeklinde konuştu.

PAPAZLAR SAVAŞ UÇAKLARINI KUTSADI

Yunan din adamları, duaların okunduğu anlarda savaş uçakları "kutsal su" ile kutsadı. Pilotlar ise, Istavroz çıkartıp haçı öperek papazın kutsama törenine katıldı.

Türkiye'de muhalefet, yapılan projelerin dualarla açılışını ve bu programlara Diyanet İşleri Başkanının katılmasını sürekli eleştiriyor.

Yunan papazlar Rafale savaş uçaklarını kutsadı

Yunan papazlar Rafale savaş uçaklarını kutsadı

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 379
 • abdullah 23 3 ay önce Şikayet Et
  duy imamoğlu sizinkiler gerici din adamlarına uçağı kutsatıyorlar hangi çağda yaşıyoruz bu zamanda böyle şeyler olamaz.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 3 ay önce Şikayet Et
  Türk girdimmi yok eder.....Papazın yaptıgını aman CHP görmesin...
  Cevapla
 • İslam Sancağı 3 ay önce Şikayet Et
  cehape görmesin
  Cevapla
 • Arif 3 ay önce Şikayet Et
  Gördünüz mü cehalet partililer sizin çok sevdiğiniz yunanlılar ortaçağdan kalma işler yapıyorlar. Tabi size göre batı yaparsa orta çağ değilde medeniyet oluyordu değil mi?
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  İslam dusmanlari
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsveç ve Finlandiya gerginliği: Türkiye'nin NATO'dan talepleri belli oldu
Bakan Soylu duyurdu! Urfi Çetinkaya'nın kardeşi böyle enselendi