BioNTech/Pfizer'den Omicron'a özel aşı denemesi

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in, yeni tip koronavirüsün Omicron varyantına özel aşı için denemelere başladığı bildirildi

BioNTech/Pfizer'den Omicron'a özel aşı denemesi
BioNTech/Pfizer'den Omicron'a özel aşı denemesi
GİRİŞ 25.01.2022 17:31 GÜNCELLEME 25.01.2022 17:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

BioNTech/Pfizer'dan yapılan açıklamada, 18 ila 55 yaş arasındaki sağlıklı yetişkinlerde Omicron özel aşı adayının "güvenliğini, tolere edilebilirliğini ve immünojenisitesini" değerlendirmek için klinik çalışmanın bugün başladığı belirtildi.

OMİCRON İÇİN ÖZEL AŞI ÇALIŞMASI

Açıklamada görüşlerine yer verilen BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Covid-19 aşılarının, Omicron varyantının neden olduğu ciddi hastalıklara karşı güçlü koruma sağlamaya devam ettiğini belirterek, "Bu çalışma, daha önceki Covid-19 varyantlarda olduğu gibi Omicron varyantına karşı ancak daha uzun koruma süresiyle benzer bir koruma düzeyi sağlayan varyant tabanlı bir aşı geliştirmeye yönelik bilime dayalı yaklaşımımızın bir parçası" ifadesini kullandı.

Açıklamada, şirketlerin daha önce 2022'de 4 milyar doz Covid-19 aşısı üretmeyi planladığı hatırlatılarak, Omicron varyantına yönelik bir aşıya ihtiyaç duyulması halinde bunun değişmesinin beklenmediği kaydedildi.

Klinik çalışmaya, 1.420 kişilik test grubunun katılacağı bildirildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Hamza 5 ay önce Şikayet Et
    Bide Bizim şu tuzlu suyu deneseydik :)))))
    Cevapla
  • Sami 5 ay önce Şikayet Et
    Çok güzel gelişme başırılı çalışmalar dileriz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Gerekli önlemler alınmaktadır
Söz verdi: Türk yatırımlarının önündeki engelleri kaldıracağım