Türkiye-Pakistan güç birliği Yunan'ı korkuttu! "Çok geri kaldık"

Türkiye ve Pakistan'ın uzaydaki iş birliği Yunanistan'da endişeyle karşılandı. Yunan medyası teknolojik açıdan Türkiye'den geri kalındığını itiraf ederek hükümeti geri kalmakla suçladı.

Türkiye-Pakistan güç birliği Yunan'ı korkuttu! "Çok geri kaldık"
Türkiye-Pakistan güç birliği Yunan'ı korkuttu! "Çok geri kaldık"
GİRİŞ 31.01.2022 14:20 GÜNCELLEME 31.01.2022 17:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan Uzay ve Üst Araştırma Komisyonu (SUPARCO) geçen hafta elektrikli haberleşme uyduları ve diğer uzay projelerine yönelik ortak çalışmalar yürütmek üzere iş birliği anlaşması imzalamıştı.

TUSAŞ Small GEO, GÖKTÜRK-1, GÖKTÜRK-2 ile TÜRKSAT-6A uydularının geliştirme konusunda sektörde ön plana çıkıyor.

 

Türkiye-Pakistan güç birliği Yunan'ı korkuttu!

YUNAN MEDYASI: TÜRKİYE-PAKİSTAN İŞBİRLİĞİ UZAYDA TEHDİT Mİ

Yunanistan'da yayın yapan DefencePoint haber sitesinde bugüne kadar dostluk ilişkilerinin ötesinde savunmada ciddi işbirlikleri sergileyen Türkiye ve Pakistan'ın uydu ve uzay alanındaki güç birliğinin Türkiye'ye karşı olan rakipleri için önemli bir mesaj barındırdığını yazdı.

Haberde ayrıca Yunan hükümetinin teknolojik gelişmeler konusunda geri olduğu, Yunan Ulusal Savunma Genelkurmay Başkanlığı'nda (GEETHA) uzay biriminin kurulması gerektiği ifade edildi.

Dünyadan Türkiye'ye yakın takip! 25 ülkeyle görüşmeler devam ediyorDünyadan Türkiye'ye yakın takip! 25 ülkeyle görüşmeler devam ediyor

Ulaştırma ve haberleşme sektörü için 49.8 milyar liralık ödenekUlaştırma ve haberleşme sektörü için 49.8 milyar liralık ödenek

Uzayda izi olmayanın dünyada sözü olmazUzayda izi olmayanın dünyada sözü olmaz

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 5
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  1990 haberlerine bak
  Cevapla
 • ozcan 4 ay önce Şikayet Et
  8 mlynluk yunani ne cok buyutuyorsunuz ya.bizim rakibimiz degil olamazda
  Cevapla
 • net 4 ay önce Şikayet Et
  Ak partiye hep destek tam destek.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  Aaaaa durun bi yere gitmeyinnn. Daha "karpuz keseceğidikkk". Yunanistan ABD ve AB'nin kendisini şişirilmiş kurbağa gibi pohpohlamasına rüzgar açsın daha. Pakistan'la ortak karadan karaya füzeler de yapalım da o zaman göreceksiniz anyayı konyayı.. Bu füzelerin ucuna ne takalım ? Yunanistan da anket yapalım bence bu konuda..
  Cevapla
 • Gürbüz 4 ay önce Şikayet Et
  "Geri kaldık" ne demek? Zaten "kalmadınız", "geri geri gittiğiniz". Ama giden sizsiniz, kimse size bir şey yapmadı, O YÜZDENDE BATMIŞTINIZ (yeni değil yani). Halende bataklıkta israrlısınız. Birde konuşuyorsun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Citroen C4 X modelini dünyaya İstanbul'dan tanıttı
Petrol arama çalışmaları genişletiliyor: Türkiye'ye dev katkı