Azerbaycan ordusu komandolarla güç kazandı

Azerbaycan'da, ordunun TSK modeline uygun olarak yeniden yapılandırılması kapsamında oluşturulan komando tugayları, zor doğa ve ikllim koşullarında yaptıkları eğitimlerde ortaya koydukları üstün performansla ülkeye avantaj sağlıyor.

Azerbaycan ordusu komandolarla güç kazandı
Azerbaycan ordusu komandolarla güç kazandı
GİRİŞ 08.02.2022 12:10 GÜNCELLEME 08.02.2022 12:10
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çoğu Türkiye'de eğitim alan, her türlü savaş ortamında görev yapabilecek standartlarda yetiştirilen mavi bereli komandolar, Azerbaycan ordusunun caydırıcı unsurlarından biri ve yeni gücü olarak gösteriliyor.

Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Hadrut kasabasında kurulan, açılışı Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından 24 Ocak'ta yapılan komando tugayında görev yapan mavi bereliler, zor doğa ve iklim koşullarında yaptıkları eğitimlerde ortaya koydukları üstün performanslarıyla Azerbaycan ordusuna avantaj sağlıyor.

HEDEFLERİ TAM İSABETLE VURUYORLAR

Komandolar, zor şartlara hazırlık için her gün düzenli olarak spor, dağcılık ve tırmanış gibi faaliyetler gerçekleştiriyor. Atış yapılarak hayata geçirilen eğitimler gerçek savaş sahnelerini aratmıyor. Keskin nişancı eğitimi de alan komandolar hedefleri tam isabetle vuruyor.

Araçların gidemeyeceği arazilerde operasyon için eğitilen komandolar sızma, pusu kurma, görünmeden ilerleme ve terörist unsurları etkisiz hale getirme becerilerini, göz dolduran manevralarıyla cesur ve başarılı şekilde ortaya koyuyorlar.

HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIR

Eğitimlerini sadece dağlık arazilerde değil yerleşim birimlerinde de sürdüren komandolar, evlerde saklanan teröristlerin imhası ve rehinelerin kurtarılması da dahil her türlü senaryoya karşı hazır olmak için eğitiliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • BOSS 2 yıl önce Şikayet Et
    Tək millət 2 dövlət
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Galatasaray'dan 56 Milyon Euro'luk dev transfer üçlemesi!
Beyaz et sektöründeki 4 firmaya rekor ceza