AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den Afrika itirafı

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afrika'ya aşıların yavaş dağıtımı ve Omicron varyantının çıkmasının ardından seyahat yasakları getirilmesiyle ilgili eleştirilerin haklı olduğunu söyledi.

AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den Afrika itirafı
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den Afrika itirafı
GİRİŞ 15.02.2022 22:21 GÜNCELLEME 15.02.2022 22:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Borrell, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda 17-18 Şubat'ta yapılacak AB-Afrika Zirvesi öncesinde ikili ilişkilerle ilgili düzenlenen oturumda konuştu.

AB-Afrika ilişkileri için "çok şeyin yazılıp söylendiğini" belirten Borrell, "Çok fazla eleştiriliyor. Bunlardan bazıları haklı, bazıları değil. Aşıların çok yavaş dağıtımı ya da Omicron varyantı Güney Afrika tarafından ortaya atıldığında empoze edilen seyahat yasaklarına yönelik olanlar, haklı eleştirilerin örnekleri." dedi.

Borrell, AB ve Afrika Birliği'nin "kesinlikle her konuda aynı fikirde olmadığını" ifade ederek, temel konulardaki uzlaşmanın, yenilenmiş ve daha güçlü iş birliği için yeterli olacağını savundu.

AB Yüksek Temsilcisi, "Afrika'ya olumlu bir gözle bakmalıyız, sadece göç sorunlarının merceğinden değil. Afrika bizim için de fırsatlar olan sayısız olanak sunuyor. Genç ve dinamik bir insan potansiyeline sahipler ve yenilenebilir enerjiler konusunda sınırsız olanaklara sahipler." diye konuştu.

YORUMLAR 1
  • Namyelüs 2 yıl önce Şikayet Et
    Sizler ancak sömürmeyi bilirsiniz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye 600 yıl yetebilir! 7 milyar metreküplük dev rezerv
Uzman isimler Haber7'ye değerlendirdi! İşte KAAN'ın en dikkat çeken özelliği