İşgal devleti biri çocuk 2 Filistinlinin daha canına kıydı

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu biri çocuk 2 Filistinli yaşamını yitirdi, 9 Filistinli yaralandı.

İşgal devleti biri çocuk 2 Filistinlinin daha canına kıydı
İşgal devleti biri çocuk 2 Filistinlinin daha canına kıydı
GİRİŞ 15.03.2022 11:07 GÜNCELLEME 15.03.2022 11:07

İsrail askerleri Nablus'un doğusundaki Balata Mülteci Kampı ve Doğu Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı'na baskınlar düzenledi.

Baskınlar sırasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında arbede yaşandı. İsrail askerleri Filistinlilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermi kullandı.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail güçleri Balata Mülteci Kampı'nda 17 yaşındaki Filistinli Nadir Reyyan'ı öldürdü, 3 kişiyi yaraladı.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Doğu Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı'nda bir Filistinlinin daha İsrail askerlerinin kurşunuyla hayatını kaybettiği kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, yaşamını yitiren Filistinlinin 20'li yaşlardaki Ala Şiham olduğu ifade edildi. Açıklamada ayrıca aynı olayda 6 Filistinli gencin de gerçek mermiyle yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıkları İsrail askerlerinin Balata Mülteci Kampı'ndaki bir evi kuşattığını ve bir Filistinliyi gözaltına aldığını aktardı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek: 2,4 milyar dolarlık dış finansman sağlandı
Türk F-16'sından düşmana korku salan alçak irtifa geçişi! Gemiyi salladı!