ABD'den son dakika kararı! Soykırım olarak tanındı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Myanmar ordusunun Arakanlı Müslümanlara karşı işlediği suçları "soykırım" olarak tanıdıklarını açıkladı.

GİRİŞ 21.03.2022 17:39 GÜNCELLEME 21.03.2022 17:39
Bu Habere 130 Yorum Yapılmış

Blinken, Washington'da bulunan Holokost Müzesi'nde Arakan'da Myanmar ordusunun Müslümanlara karşı işlediği suçlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

'SOYKIRIM OLARAK TANIDIK'

ABD'nin şu ana kadar Holokost'un yanı sıra 7 olayı daha soykırım olarak tanıdığını belirten Blinken, "Bugün ise Myanmar ordusunun Arakanlılara karşı işlediği soykırımı ve insanlığa karşı suçları da 8'inci soykırım olarak tanımladık." diye konuştu.

Blinken, bu karara, geniş çaplı uluslararası örgüt ve sivil toplumun belge ve değerlendirmelerinin yanı sıra ABD Dışişleri Bakanlığının hazırladığı kapsamlı değerlendirmedeki yasal analizine dayanarak vardıklarını kaydetti.

YORUMLAR 130
 • Sen 10 ay önce Şikayet Et
  Nasilda oldu, hayret....... Bir numarali müslüman katili olan ABD, bunu tanidi.....
  Cevapla
 • Abdullah 10 ay önce Şikayet Et
  Abd tanirsa doğrudur tanimassa doğru değildir ama tüm dünya görmezden geldi seyretti abd kendisinin tüm dünyada yaptığı Fransa belcika Hollanda İngilterenin afrika ve asyada yaptığı insanlık suçlarını soykırım olarak tanısin ilk önce iğneyi kendine.....
  Cevapla
 • vatandaş.. 10 ay önce Şikayet Et
  ABD bile tanıyor ama müslümancık(!) gibi gözükenlerden neden sen yok!!!! Mesela TÜRKİYE! deki yetkililer?...
  Cevapla
 • harun 10 ay önce Şikayet Et
  neden müdahale etmediniz. hani güçlüsünüz ya
  Cevapla
 • Omer Arslanoglu 10 ay önce Şikayet Et
  senin taniman beni ilgilendirmiyor ...irakda 1 milyon insani katlettiniz ..vietnamda öyle kizirderelileri ve siyahileri hic demiyorum bile ...soykirimi kendiniz yaptinignizi taniyin ilk önce ...taniyinda sizide birazcik olsa ciddiye alalim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş depremi sonrası 7 günlük milli yas ilan edildi
7,7'lik deprem Suriye'yi de yıktı: Yüzlerce ölü, binlerce yaralı var